22 Temmuz 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehir’den Yine Hızlı Davrandı Tepebaşı BİR ADIM ÖNDE

Büyükşehir’den Yine Hızlı Davrandı Tepebaşı BİR ADIM ÖNDE
  • 9 Ağustos 2017 Çarşamba
  • 4415 kez okundu

Geçtiğimiz aylarda Eskişehir kamuoyunu hatırladığı bir durum yaşanmıştı. Toplu ulaşı konusunda çözüm arayışlarında tıkanan Büyükşehir Belediyesi 40 yeni otobüs almış ve bunu da her zamanki gibi güzel bir tanıtımla yapmıştı. Ancak budan bir gün sonra Tepebaşı Belediyesi modern yerli üretim elektrikli otobüsleri hizmete alıverdi. Yeni nesil ekolojik araçlarla dikkate çeken Tepebaşı Belediyesinin bu araçları daha sonra sosyal medyada Büyükşehir tarafıdan hizmete alınmış gibi gösterilmeye çalışılsada Tepebaşı Belediyesi çevre, teknoji ve kamu faydası anlamında önde olduğunun MESAJINI vermişti bile..

Şimdi yine otopark projesi üretilsin diye vatandaşların gözünün içine baktığı Büyükşehir Belediyesinden bir adım önde olduğunu vurgulayan otopark projeleri ile yine gerekli mesajı kamuoyuna verdi.

KISKANDIRACAK OTOPARK PROJESİ başlığı ile 2eylül gazetesinde yer alan bilgilerde yer altına yapılacak otopark projeleri gerçekten bölge ve Eskişehir için önemli bir ihtiyaca yanıt verecek gibi görünüyor.

Bu proje sonrasında Büyükşehir ve Odunpazarı belediyelerinin de çıtası yükselmiş oluyor..

Tepebaşı Belediyesi, Fabrikalar bölgesinde 4 ayrı alanı altı otopark, üstleri yeşil alan olacak şekilde planladı. Başkan Ahmet Ataç, “Otopark ihtiyacı her geçen gün artıyor. Süratle yer altını da kullanmalıyız” dedi

Tepebaşı Belediyesi, Fabrikalar bölgesinde 4 ayrı alanı altı otopark, üstleri yeşil alan olacak şekilde planladı. 616 araçlık ilk proje için ihaleye çıkılacak. Başkan Ataç, “Otopark ihtiyacı her geçen gün artıyor. Süratle yer altını da kullanmak zorundayız. Bunu ilk yapıp örnek olmak güzel bir şey” dedi.

PLANLAR GEÇTİ, PROJELERDEN İLKİ HAZIR
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile hem söz konusu park alanlarını gezdik, hem de Eskişehir'de ilk olacak bu uygulamanın detaylarını konuştuk. Fabrikalar bölgesinde bulunan dört ayrı park alanında bu uygulamayı planladıklarını belirten Ataç, "4 alanın da imar planlaması ile ilgili kararlar hem bizim meclisimizden, hem de Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçti. Zemin altı otopark, üstü park alanı şeklinde planlandılar. Alanlardan sadece ikisi Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan onay bekliyor. Merlot Otel yanında bulunan L şeklindeki alan ve Acıbadem Hastanesi karşısındaki park alanları kesinleşmiş durumda" dedi.

ZEMİN ALTINA 3 KATLI, 616 ARAÇLIK OLACAK



Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar