21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir, Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95’nci Yılını Kutluyor

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. yıl dönümü düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

Vilayet Meydanı’nda gerçekleşen ilk programa, Vali Vekili Aslan Avşarbey, Garnizon Komutan Vekili Hv. Tuğg. İmdat Bahri Biber, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Adar, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, A Protokolüne ait çelenklerin Atatürk Anıtına sunulması, askeri bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Daha sonra törende bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Adar ise, Ulusal Bağımsızlık Savaşımızın tam kalbinde yer alan Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılını kutladıklarını hatırlatarak,    şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün o veciz sözünde olduğu gibi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar var olacaktır. Ordusu, polisi ve gençliği ile birlikte bir bütün olarak Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de ve gelecekte de atalarımızın kanların ve canlarıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceklerdir.”

Valilik Meydanı’nda gerçekleştirilen tören; Hv.Muh.Yzb. Bülent Özar’ın konuşması, Melahat Ünügür Ortaokulu 8/A Sınıfı Öğrencisi Naz Kılıç’ın “Bugün Kurtuluş Günü” ve Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 12/B Sınıfı Öğrencisi Halise Gülmez’in “Bayrak Sevdası” adlı şiiri okumasından sonra Cumhuriyet Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisiyle sona erdi.

Daha sonra Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. yıl dönümü kutlamaları, Kanlıpınar Şehitliğinde düzenlenen törenle son buldu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar