25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Aziz Şehitlerimizin Manevî Huzurunda Saygıyla Eğiliyoruz!

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95’nci yıldönümü münasebetiyle, Kanlıpınar Şehitliği’nde anma töreni düzenlendi.

Törene; Vali Vekili Aslan Avşarbey, Garnizon Komutan Vekili Hv. Tuğg. İmdat Bahri Biber, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Adar, kamu kurum amirleri, askeri erkan ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kanlıpınar Şehitliği´nde gerçekleştirilen tören ilk olarak Vali Vekili Avşarbey, Garnizon Komutanı Vekili Biber ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adar’ın şehitlik anıta çelenkleri sunmasıyla başladı. Ardından tören saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Şehitler için edilen duanın ardından Vali Vekili Avşarbey, Garnizon Komutan Vekili Biber ve Başkan Vekili Adar, şehitlik defterini imzaladı.

Şehitlik defterine yazılanları okuyan Vali Vekili Avşarbey, şunları söyledi:

“Aziz Şehitlerimiz!

Eskişehir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı vesilesiyle manevî huzurunuzdayız.

Bugün; vatanımızın birlik ve beraberliği için şehadet mertebesine gözünü kırpmadan yürüyen siz aziz şehitlerimizin manevî huzurunda saygıyla eğiliyoruz.

Bu aziz toprakları bizlere yurt kılan şanlı ceddimizin 1071’de Malazgirt Ovası’nda yaşadığı heyecanı ve gururu, aradan yaklaşık bin yıl geçmiş olsa bile bugün aynen yaşıyoruz. Zaman akmış, çağlar değişmiş ama büyük Türk Milleti’nin vatanına, mukaddesatına, birlik ve beraberliğine olan tutkusu ve sevdası asla değişmemiştir.

15 Temmuz ihanetini yaşadığımız o karanlık gecede; tankları, savaş uçaklarını ve makineli silahları çıplak elleri ile durduran bu necip millet, bir kez daha bütün dünyaya Türk Milleti’nin asla diz çöktürülemeyeceğini ilân etmiştir.

Dost ve düşman herkes bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir ferdi, siz aziz şehitlerimizin bıraktığı her emanete sahip çıkıyor ve sonsuza kadar da sahip çıkmaya devam edecektir. Emanetiniz olan bu cennet vatana sahip çıkmak ve gelecek nesillere bırakmak asli görevimizdir.

Bu vesileyle bağımsızlığımızı ve geleceğimizi borçlu olduğumuz başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyoruz.

Ruhlarınız şad, mekânlarınız cennet olsun!”

Daha sonra Vali Vekili Avşarbey, Garnizon Komutan Vekili Biber, Başkan Vekili Adar ve beraberindekiler şehit mezarlarını ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar