25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Orman Bölge Müdürü Temel’den Brifing Aldı

Vali Çakacak, Orman Bölge Müdürü Temel’den Brifing Aldı
  • 14 Eylül 2017 Perşembe
  • 3254 kez okundu

Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Bölge Müdürü Recep Temel’ den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Eskişehir’deki görevine başladığı günden itibaren yoğun bir şekilde çalışan Vali Çakacak, fırsat buldukça da ilimizdeki kamu kurumlarını yakından tanımak için çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyor.

Göreve ilk başladığı tarihlerde kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelen Orman Bölge Müdürü Recep Temel’e ziyarette bulunan Vali Çakacak, kurumum yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Bölge Müdürü Temel,  üst düzey personeli ile birlikte Vali Çakacak’ı bina girişinde karşıladı. Daha sonra Bölge Müdürü Temel’in makam odasına geçen Vali Çakacak’a ormancılık, ağaçlandırma, yaz döneminde sıkça görülen Orman Yangınlarına karşı tedbirler ve bununla ilgili müdahaleler hakkında brifing verildi.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün 1951 yılında "Eskişehir Orman Başmüdürlüğü" olarak kurulduğunu aktaran Bölge Müdürü Temel, Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinin görev sorumluluk alanlarında olduğunu kaydetti. Coğrafi bölge olarak İç Anadolu Bölgesinin İç Ege Kuşağı ile Marmara İklim Kuşağına sınırdaş olduğu bir bölgede hizmet verdiklerini belirten Bölge Müdürü Temel, meralarda erozyon kontrolü, sel, çığ ve heyelan önleme amaçlı projeler yaparak uygulamaya koyduklarını söyledi.

Ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren Müdür Temel, “Eskişehir’de gerçekleştirilen ağaçlandırma, rehabilitasyon ve erozyon kontrolü çalışmaları kapsamında; 2003-2017 yılları arasında 1 milyon 76 bin 450 dekar arazide ağaçlandırma çalışması yapılmış ve 67 milyon 800 bin adet fidan toprakla buluşturulmuştur” dedi.

Ülkemizdeki orman ve su kaynaklarının sürdürülebilir nitelikte olmasının önemine dikkat çeken Vali Çakacak ziyaret esnasında, son zamanlarda sıkça görülen orman yangınları için herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Orman yangınlarında toplumun bilinçli davranması gerektiğine parmak basan Vali Çakacak, önceden alınacak tedbirler hakkında herkesin üzerine belirli görevler düştüğünü söyledi. Yeşil alanların çoğaltılması açısından ağaçlandırma çalışmalarının önemli olduğunu vurgulayan Vali Çakacak, Bölge Müdürü Temel’e verdiği bilgiler ve yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Vali Çakacak, müdürlük binasından ayrıldı. Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar