16 Aralık 2017 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İNÖNÜ BELEDİYESİ YANGINLA MÜCADELEYE DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde başlayan, Bilecik'in Bozüyük ilçesine doğru ilerleyen yangınla mücadeleye İnönü Belediyesinin desteğini devam ettiriyor.

Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'un talimatları ile Kütahya Domaniç’ten başlayarak Bozüyük ilçesi sınırlarına yayılan yangınla mücadeleye ilk günden itibaren destek vermeye devam ediyor.

Bölgenin ciğerlerini yakıp küle çeviren yangın ile mücadeleye su tankeri, iki adet pompa ile destek verdiklerini söyleye İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, “Ciğerlerimiz yanarken bizler duramazdık. Yangını haber aldığımızda bir değerlendirme yaparak su tankeri,  iki adet şu pompası ve personelimizi görevlendirdik. Yangınla mücadele eden arazözlerin su ihtiyaçlarını personelimiz su tankerimiz ile gece gündüz demeden karşıladı” dedi.

Kütahya ve Bilecik illeri ile Bozüyük ilçesine geçmiş olsun dileklerini de ileten Başkan Bozkurt, “Bu vesile ile bir kez daha yangının kontrol altına alınarak en kısa zamanda söndürülmesini ve yanan alanların el birliği ile tekrar yeşillendirme çalışmalarına başlanmasını temenni ediyorum” dedi.

İnönü Belediyesine bağlı ekipler yangın söndürme çalışmaları tamamlandıktan sonra ilçeye dönüş yapacaklar.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri