16 Aralık 2017 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hamamyolunda Bir SKANDAL DAHA (MI?)

Hamamyolunda Bir SKANDAL DAHA (MI?)
  • 18 Eylül 2017 Pazartesi
  • 2506 kez okundu

Eskişehirde son bir yıldır neredeyse konuşulan her konunun içinde yer alan Hamamyolu projesi bitene kadar daha çok konuşulacağa benziyor..

Daha bir yıl öncesinden Hamamyolu ve Yediler Park içine EMZİRME kabinleri yapan yeşil alanlara cepler açan Odunpazarı Belediyesi birden bir projeyi gündeme getirdi. Proje Ankarada bir firmaya çizdirildi, maliyeti ile de dikkat çeken projede ilk olarak Yediler Park içindeki ağaçların kaldırılması ile ciddi tepkiler çekti. Bunun ardından adeta bölgeyi bölen bir köprü yükselmeye başladı, ardından köprü ertafına mantolama yapıldı, derken bir anda bölge betonlarla kaplandı.. Gelen tepkiler devam ederken bu kez de bölgedeki çalışmalar için getirilen tuğlalar dikkat çekti.

Bir yanda Tepebaşı Belediyesinin Eskişehir'de toprak ve bu sektörlere dikkat çekmeye çalıştığı Pişmiş Toprak Sempozyumu devam ederken Tuğlalar Eskişehir dışından getirildi.

Ancak vatandaşların dikkatini çeken ve sosyal medyada da yer bulan ise Tuğlaların ambalajları üzerindeki uyarı yazısı oldu. Uyarılar nedeniyle vatandaşlar KANSEROJEN madde içeriyor diye yorumladıkları tuğlalarla ilgili Sağlık Müdürlüğünden bir açıklama bekliyor. Uzun vadeli kullanımda ne gibi sorunlar olabilir ya da sorun yok mudur KAMUOYU bu konularda bilgilendirilmeyi bekiyor.

Neredeyse yaptıkları her işte sürekli sıkıntılara neden olan Odunpazarı Belediyesi bu konuda vatandaşı bilgilendirecek mi?

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri