20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

19 Eylül Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı
  • 20 Eylül 2017 Çarşamba
  • 2662 kez okundu

19 Eylül Gaziler Günü kutlama töreni, Valilik önündeki Atatürk Anıtına sırasıyla; Valilik, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı çelenklerin sunumu ile başladı.

Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İlker, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hacı Şahin, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşımız okundu ve göndere şanlı Türk bayrağımız çekildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi şu sözleri ile ortaya koymaktadır: Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimiz ile şehitlerimizin hatırlarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli bir görevdir” dedi.

Özkütük sözlerini, “19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, En Büyük Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve vatan uğrunda toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve esenlikler diliyorum ” diyerek bitirdi.

Günün anlamını belirten şiirin okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar