20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehir’in İTÜ Sevgisi Mecliste Tartışmaya Neden Oldu

Büyükşehir’in İTÜ Sevgisi Mecliste Tartışmaya Neden Oldu
  • 20 Eylül 2017 Çarşamba
  • 3224 kez okundu

Eskişehirle ilgili bir çok önemli konuyu ve projeyi İstanbul Teknik Üniversitesine büyük ücretler vererek çizdiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yine bir projede İTÜ ile ortak çalışma isteyince mecliste tartışma yaşandı. “Ya Osmangazi Üniversitesi ile yapın ya da kendiniz yapın. Nereye yaparsanız yapın ama İTÜ ile değil Osmangazi Üniversitesi ile projeyi hayata geçirin” diye tepki gösteren Ak Partili meclis üyeleri çalışmanın İTÜ ile yapılmasını onaylamadı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci oturumu yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yine katılmadığı meclis toplantısına CHP’li Meclis Üyesi Meclis Başkan Vekili Aydın Ünlüce başkanlık yaptı.
Meclis Toplantısına İTÜ Tartışması Damga Vurdu

Meclis toplantısında Belediye Kampüsü yaptırılması ile ilgili tartışmalar da yaşandı. AK Partili Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir’in hemen her işini İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptırmasına tepki gösteriyordu, bu nedenle daha önce Meclis’te iki kez “İTÜ ile yapma” ifadeleri çıkarılmıştı.

Meclis toplantısında Belediye Kampüsü yaptırılması ile ilgili komisyon raporu okundu. Raporun okunmasından sonra tartışmalar başladı. CHP’li Meclis üyeleri komisyondan gelen rapordan “İTÜ ile yapma” bölümünün çıkarılmasına tepki gösterdiler ve AK Partili Meclis üyelerinin böyle bir yetkilerinin bulunmadığını ileri sürdüler. Buna karşın AK Partili Meclis üyeleri bu projenin Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile yapılması gerektiğini savunarak, Belediye yönetiminin Seyitgazi Yolu’nda bulunan mevcut itfaiyenin yerine kampüs yapma düşüncesindeki yanlışlıklara dikkat çektiler. AK Partili Meclis üyeleri, kampüsün Muttalip Bölgesine yapılması gerektiğini kaydederek “Ya Osmangazi Üniversitesi ile yapın ya da kendiniz yapın. Nereye yaparsanız yapın ama İTÜ ile değil Osmangazi Üniversitesi ile projeyi hayata geçirin” diye konuştular.

Eskişehirden Haberler haber sitesinin verdiği bilgilere göre Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in bu konuda alınan Meclis kararını mahkemeye götürmesi bekleniyor!Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar