18 Aralık 2017 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Aman bu virajlara dikkat!

Aman bu virajlara dikkat!
  • 21 Eylül 2017 Perşembe
  • 2613 kez okundu

Her şehirde trafik açısından mutlaka tehlikeli yerler vardır. Sürekli aynı yolu kullanan sürücüler o yolların tehlikelerini de bilir. Ancak, bazı sürücüler tanımadığı yollarda büyük tehlike yaşarlar, yaşatırlar. Eskişehir’deki o tehlikeli noktalardan birisi de Ulusal Egemenlik Bulvarı üzerindeki viraj. Tıp Fakültesi önünden Sazova Parkı’na doğru araçlar, geniş bir yol üzerinde ilerliyor. Bu genişlik sürücüleri cezbediyor. Hafif gaza basan sürücüler, ilk virajı tatlı bir şekilde dönüyor. Ancak GaGa’nın hemen karşısındaki viraj, fazla hızlanan sürücüler için tam bir kabus oluyor. Bu viraj 1 hafta içerisinde iki kişinin canına mal oldu.

13 Eylül’de 38 yaşındaki Mithat Şahin’in otomobili virajı alamadı. Bariyerlere çarpan araç uçuruma düştü. Sürücü hayatını kaybetti. İki gün önce de, 24 yaşındaki sürücü aynı şekilde virajı alamayıp otomobilinin kontrolünü kaybetti. Araç bariyere çarptı. Takla attı. Araç, o anda yol kenarındaki bisikletlilere de çarptı. 29 yaşındaki Samet Sevinç hayatını kaybetti. Bu kazada 3 kişi de yaralandı.

Yolun yapımı hatalı mıdır yoksa gerekli önlemler mi alınmıyor bilemiyoruz. Biz yol uzmanı değiliz. Ancak bir kasis bile belki bir iş görür. Bir bilirkişi yolu incelese önlemleri sıralasa da yetkililer de gerekeni yapsa. Gencecik insanlar da adi bir virajın kurbanı olmasa…

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri