20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İlçelerin Payları Nihayet HİZMETE DÖNMEYE BAŞLADI

Geçtiğimiz aylarda Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler'in bir televizyon programında paylaştığı bilgiler sonunda gözler İlçelerden gelen ödenekleri alan Büyükşehir Belediyesine çevrilmişti. Güler'in ifadesine göre yeni yasa gereği Büyükşehir belediyesine ilçe belediye bütçesinden yapılan kesintinin 4 milyon civarında olduğu ancak gelen hizmetlerin 100 bin lirayı bile bulmadığı yönündeydi.

Bu açıklamadan sonra diğer ilçelerde de benzer durumlar yaşandığı ifade edilmişti. Bu süreç sonrasında Çifteler ilçesine bir otogar yapmaya başlayan büyükşehir belediyesi, şimdi de Kırkaya yatırım yapıyor. Şimdi ise ilçe mezarlıklarındaki çalışmalar yapılıyor.

Yeni kanunun uygulanmaya geçmesinin üzerinden geçen bunca süre sonrasında başlayan çalışmalar ilçe sakinlerince de memnunuyitle karşılanırken gerisinin de geleceğine olan umutlarını artırdı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZARLIKLARA BAKIM

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezine bağlı mahallelerde bulunan mezarlıkların bakım, onarım ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

 Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sorumluluğunda bulunan mahallelerdeki mezarlıklarda bakım, onarım, genel temizlik, ağaç budama ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor.

Mezarlıklarda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kabir ziyaretlerini daha sağlıklı geçirmeleri amacıyla tüm mezarlıklarda genel temizlik ve çevre düzenlemesini gerçekleştiriyor. Ekipler, son olarak Odunpazarı İlçesi’ne bağlı Türkmentokat mahalle mezarlığı ve Tepebaşı İlçesi Keskin mahallesinde bulunan mezarlıkta çevre düzenlemesi, bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını tamamladı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar