20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mahmudiye’de alt yapı çalışmalarının sonuna gelindi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Mahmudiye İlçesi’nin kanalizasyon ve yağmur suyu boru hattının yüzde 75’lik bölümü tamamlandı. Atıksu Arıtma Tesisinin tamamlanmasından sonra ilçedeki çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak.

Mahmudiye İlçesi merkezinde Büyükşehir Belediyesi Eskişehir Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), tarafından yürütülen kanalizasyon ve yağmur suyu boru hattı  çalışmaları son aşamaya geldi.      
   
‘Mahmudiye İlçesi ile Muhtelif Mahallelerde Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı’ işi kapsamında, ilçe merkezinde 300-400 mm çaplarında kanalizasyon boru döşeme çalışmalarında yaklaşık 26 kilometre beton boru hattı tamamlandı. Ekipler, ilçede 9.5 kilometrelik korige cinsi plastik boru döşemesinin 2 kilometrelik kısmını da bitirdiler. Kalan 7.5 kilometrelik bölümün Kasım ayının sonunda tamamlanması planlandı.           
     
İlçedeki boru hattı çalışmalarının bitirilmesinin ardından evsel kanalizasyon atıklarının  tamamı  sisteme alınarak, Atıksu Arıtma Tesisine iletilecek. Mahmudiye İlçesinde, 11.05.2016 tarihinde başlanan boru hattı ve inşaat ihalesi yapılan Atıksu Arıtma Tesisleri,  2018 yılı içerisinde tamamlanacak. Projenin bitimiyle ilçede kanalizasyon atıkları ile oluşan çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar