16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vatandaş: Her Şakada Doğruluk Payı Vardır DERLER..

Geçtiğimiz aya kadar duvarları örülü olan Köprünün altından süpriz gibi Dükkanlar ortaya çıktı. Daha öncede KÖPRÜYE YALITIM şeklinde çıkan haberlerle ilgili bile bir açıklama yapmamışlardı. Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan Hamamyolu projesi hala kent gündeminden düşmüyor. Dün 2eylül gazetesinin manşetinde yer alan haberi okuyan Eskişehirliler HER ŞAKA DA BİR DOĞRULUK PAYI VARDIR derler diyerek yorumladılar..

KAFELERİ PEŞKEŞ ÇEKELİM SONRA BAKARIZ’

“Hamamyolu’nda da asfalt parası alınacak mı” sorusuna, “Netleşmiş karar yok” diyen Başkan Kurt, şu sözleri de ekledi: “Kafeleri hangi akrabaya peşkeş çekiyoruz, bir ortaya çıksın, sonra bakarız”

Odunpazarı Meclisi’nde Ahmet Yapıcı, “Hamamyolu’nda da asfalt parası alınacak mı” diye sordu. Başkan Kurt, “Netleşmiş bir karar yok” derken gülerek ekledi: “Oradaki kafeleri kimlere kiralıyoruz, hangi akrabaya peşkeş çekiyoruz, bir ortaya çıksın, sonra bakarız”

Can Hacıoğlu – Odunpazarı Belediyesi Meclisi’nin önceki günkü toplantısında Hamamyolu projesi de gündeme geldi. AK Partili meclis üyesi Ahmet Yapıcı, toplantıda söz alarak, Başkan Kazım Kurt’a, “Hamamyolu’nda yaptığınız yol ve tretuvar çalışmaları için de vatandaşlardan yol harcamalarına katılım payı, asfalt parası alınacak mı” diye sordu.

“HANGİ AKRABAYA PEŞKEŞ ÇEKİYORUZ, BİR ORTAYA ÇIKSIN”
Başkan Kurt, toplantı sonunda sorulara cevap verirken soruyu es geçince, Yapıcı sorduğu soruyu yeniden hatırlattı. Kurt bunun üzerine, “Şu anda Hamamyolu’nda netleşmiş, alalım ya da almayalım dediğimiz bir kararımız yok. Bana zaman zaman vatandaş da bunu soruyor. Göreceğiz, Hamamyolu’ndaki rant nasıl gidiyor, vatandaş memnun mu, değil mi” derken, gülerek, “Oradaki kafeleri kimlere kiralıyoruz, hangi akrabaya peşkeş çekiyoruz bir ortaya çıksın, ondan sonra bakarız” diye ekledi. Hamamyolu projesinde yapılan dev beton köprünün altında kafeterya ve işyeri olarak ayrılan alanlar da kamuoyunda tartışma yaratmıştı ve bu konuda da tepkiler devam ediyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar