15 Kasım 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yeni Bir Heykel DAHA GELEBİLİR: Büyükerşen’den İlginç İstek

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz hafta Porsuk kenarındaki oturma alanlarında çekirdek çitleyen Eşek heykeli koyarak Türkiye gündemine oturdu. Kimi vatandaşlar beğendi, kimi vatandaşlar eleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi bu alanda oturanların çevreyi kirletmesine engel olmayı amaçladığını ve durumu karikatürize olarak ifade etmek için bu heykeli koyduğunu ifade etti.

Dün gerçekleştirilen Sigarayı Nasıl Bırakırım Konferansına ise Prof.Dr. Sinan Erginel ilginiç bir istekte bulunarak "Eskişehir dünyada sigara içilmeyen tek şehir neden olmasın" dedi.

Erginelin istekleri ise eğer başkan Yılmaz Büyükerşen bunu dikkate alırsa Yeni Bir Heykel daha yapar mı  diye düşünmeden edemediler.

Sigarayı Nasıl Bırakırım Konferansına damga vuran istek

“ESKİŞEHİR DÜNYADA SİGARA İÇİLMEYEN TEK ŞEHİR NEDEN OLMASIN”

Büyükşehir Belediyesi’nin Türk Kalp Vakfı (TKV) ile ortaklaşa düzenlediği ‘Sigarayı Nasıl Bırakırım?’ konferansında sunum yapan Prof. Dr. Sinan Erginel, Başkan Büyükerşen’den ilklerin şehri olarak nitelenen Eskişehir için bir istekte bulundu. Erginel, “Eskişehir, Dünyada sigara içilmeyen tek şehir neden olmasın” dedi.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda düzenlenen konferansına Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye si Başkan Vekili Abdülkadir Adar, Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, Osmangazi Üniversitesi (EOSGÜ)Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş yaptıkları açılış konuşmalarında sigaranın insan sağlığına yaptığı büyük zararlara vurgu yaptılar.  
       
ESOGÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilin Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinan Erginel, ESOGÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilin Dalı Öğretim Üyesi ve TKV Ulusal Kalp Sağlığı Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr  Bülent Görenek’in konuşmacı olduğu konferansın moderatörlüğünü ise TKV Yönetim Kurulu Üyesi, Marmara Üniversitesi Hipertansiyon ve Aterosklorez Merkezi Müdürü, Kalp ve Beyin Sağlığını Koruma Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Serdar Fak yaptı.
       
Sigaranın insan sağlığına etkilerinin ve bırakılması durumunda meydana gelen olumlu değişikliklerinin ele alındığı konferansta, sigarayı bırakmak için kararlı olmanın en kesin çözüm olduğu belirtildi. Bilimsel geçerliliği olmayan çeşitli yöntemlerle sigarayı bıraktıracaklarını ileri sürenlerin tek amacının bu sorun üzerinden para kazanmak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sinan Erginel, konuşmasının sonunu ise üzerinde, Eskişehir görseli olan ve ‘İşte Şehir, İşte Eskişehir’ ve “Eskişehir, Dünyada sigara içilmeyen tek şehir neden olmasın” sloganının olduğu slaytla  tamamlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’in bunu gerçekleştirmesini istedi. Konferans izleyicilerden gelen sorulara cevaplarla sona erdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar