16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Elektrik Alamamış: YUMUŞATMA ÇABALARI SONUÇ VERMEDİ

ETO, tarihi Odunpazarı bölgesi esnafı ile Kazım Kurt’u bir araya getirdi. Kurt’a tepki gösterilen toplantıda gergin anlar yaşandı.  Bir esnaf, “CHP’liyim ama selam bile vermiyorsunuz” diye tepki gösterince Kazım Kurt, “Demek ki elektrik alamamışız” dedi.

Can Hacıoğlu - Eskişehir Ticaret Odası’nın Abacı Konak Otel’de düzenlediği toplantıda tarihi Odunpazarı bölgesinin esnafı ile Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt bir araya geldi. Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve 19 sokağın trafiğe kapatılmasının görüşüldüğü toplantıda gergin anlar yaşandı, Kazım Kurt’a sert tepki gösterildi. Odunpazarı bölgesindeki sokak ve caddelerin trafiğe kapatılmasına tepki gösteren esnaf ile Kurt’un bir araya geldiği toplantıda ilginç diyaloglar ve tartışmalar yaşandı.

 “Dernek kurun dedin, odayı geri aldın”

Toplantıda söz alan cam atölyesi sahibi Yasemin Kılıç, “Ben CHP’liyim. Size çalıştım. Seçimden sonra dernek kurmamamızı istedin. Bizde kurduk. Size geldik. Bize bir oda verdin. Sonra odayı geri aldın” dedi.

“CHP’liyim ama selam bile vermiyorsun”

Kılıç, “CHP’liyim, ama ziyarete geldiğimizde hepimizin AK Partili olduğunu söyledin. Odunpazarı’ndan geçerken bir selam bile vermiyorsun esnafa. Böyle olmaz” diye konuştu.

Kurt: Demek ki elektrik alamamışız

Sinirlerin gerildiği toplantıda bu sözler üzerine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un “Demek ki elektrik alamamışsız” diye espri yapması ortamdaki havayı daha da soğuttu. ETO Başkanı Metin Güler, esnafın toplantıda Kurt’a birçok eleştiri ve tepkide bulunması sonrasında havayı yumuşatmaya çalıştı.

Mahkemeye taşınmıştı

UKOME kararı ile Odunpazarı meydanı çevresi ve caddelerin araç trafiğine kapatılacağını açıklanmasından sonra karara tepki gösteren 65 esnaf dilekçe toplayarak karara tepki göstermiş, çok sayıda esnaf da yargı yoluna başvurmuştu.

“Polise gidin, belediyeye yüklenmeyin”

‘Eskişehir Ticaret Odası, Sektör Buluşmaları’ çerçevesinde düzenlenen toplantıda konuşan Kazım Kurt, “Trafik sorununu ve diğer sorunlarınızı niye polise iletmiyorsunuz. Hep belediyeye yükleniyorsunuz. Belediyeye sahip çıkmıyorsunuz. Çalışmalarda yanımızda yoksunuz. Mesela, güneş enerjisinden yaralanmak istiyoruz. Bu projemiz engelleniyor. Yapmak istediğimiz pek çok konuda engelle karşı karşıya kalıyoruz. Sizler belediyenize sahip çıkmıyorsunuz” dedi. Kurt’un nargilecilerle ilgili eleştirileri sırasında da, ETO Başkanı Metin Güler, “20 değil, 35 nargileci var başkanım” diyerek düzeltme ihtiyacını duydu. Kurt, “Bak, bunları bile denetleyememiş. Demek ki, çok kaçak nargileci var” diye konuştu. Kurt, “Alışverişin canlanması ve gelişmesi için cadde ve sokakların kapanması gerekiyor. Ancak, dediğiniz gibi burası tek yön olabilir. Tur otobüsleri buraya girmeyebilir. UKOME’ye bu önerinizi götüreceğim” dedi. ETO Başkanı Metin Güler, cadde ve sokakların durumunu görüşmek üzere İl Emniyet Müdürü Engin Dinç’e de gideceğini söyledi.

Hamamyolu’nu da ziyaret ettiler

Öte yandan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un, ETO Başkanı Metin Güler ile Hamamyolu esnafını da ziyaret ettiği öğrenildi.

2Eylül

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar