16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Birisi ölse sorumlusu kim olacak?

Zaman zaman basında filan duyarız, falanca Avrupa ülkesinde garson müşterinin üzerine kahve döktüğü için dava açmış ve yüklüce bir tazminat almış diye.

Bu tip olayları bir köşeye bırakalım. Fakat Avrupa’da bir vatandaş sokakta gezerken başına bir felaket gelecek de, yerel belediye sorumlu tutulmayacak.

Olmaz böyle şey…

Bizim ‘Avrupa’ belediyesine bakacak olursak Eskişehir’de sokakların bomba çukurlarıyla kaplı olduğunu, yağmurun kenti çamur nehirlerine çevirdiğini görüyoruz. Bir de utanmadan ‘Avrupa belediyesi olduk’ diyorlar.

Yukarıdaki fotoğrafları bir vatandaşımız çekip bize göndermiş. Burası Adalar bölgesi. Yani Büyükşehir’in on milyonlarca parayı gömdüğü yer. Eskişehir’in kalbi bir anlamda. Varın kenar mahalleleri siz düşünün.

Yağmur yağdıktan sonra oluşan küçük göllerden birine basan bir vatandaş kayıp düşmüş. Görünmez kaza filan değil bu. Çünkü aynı noktada çok sayıda kişinin düşüp yaralandığını görüyoruz, duyuyoruz. Vatandaş sağlıklı, orta yaşlı bir erkek. Yani gücü kuvveti tam yerinde. Yaşlı bir kadın olsa kim bilir ne olurdu?

Duyarlı vatandaşlarımız hemen 112’yi arıyorlar, vatandaşa yardım gecikmeden geliyor. Sonradan öğrendik ki beyin tomogrofisi çekilen kazazedenin önemli bir şeyi yokmuş.

Yani şimdilik ucuz atlatmışız. Ama ya yarın öbür gün aynı şey olduğu zaman birisi ölürse ne yapacağız? Avrupa belediyesine sesleniyorum. Hu!... Sesimi duyan var mı?

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar