25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Sarıcakaya İlçesini Ziyaret Etti

Vali Özdemir Çakacak, Sarıcakaya İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Sarıcakaya Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakamlık önünde Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Faruk Güler, il genel meclis üyeleri ve ilçe kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Çakacak, Kaymakam Aydın’dan ilçe hakkında bilgi aldı. İlçenin Eskişehir merkezine 47 km uzaklıkta olduğunu kaydeden Kaymakam Aydın, ilçe halkının %80’e yakınının sebze ziraatıyla uğraşmakta olduğunu söyledi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler’i makamında ziyaret eden Vali Çakacak, belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bölgenin en önemli geçim kaynağının meyve ve sebze üreticiliği olduğunu belirten Başkan Güler, 14 mahallesi olan ilçede üretilen tarımsal ürünlerin kalitesini artırmada, üretilen ürünlerin bölgeye daha çok katma değer sağlamasında bölge halkını desteklemeye çalıştıklarını kaydetti.

Vali Çakacak’ın ilçeye yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güler, Organize Sera Bölgesi Sistemini ilçede tam anlamıyla uygulamaya çalıştıklarını, tarım dışında gelir getirecek projelere ise büyük önem verdiklerini ifade etti.

Daha sonra esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet eden Vali Çakacak, ardından Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen “Vatandaşla Buluşma Muhtarlar Toplantısı”na katıldı.

Vali Çakacak’ın başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Sarıcakaya Kaymakamı Recep Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih Söğüt, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sarıcakaya Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda konuşan Vali Çakacak, Valiliğin ve Kaymakamlıkların ayda en az bir kez muhtarlar toplantısı düzenlediğini ve alınan taleplerin ilgili kurumlara iletilerek hukuk çerçevesinde mutlaka cevaplandığını söyledi.

Geçmişi çok eskilere dayanan muhtarlık müessesesinin çok önemli bir görev olduğuna dikkat çeken Vali Çakacak,  “Sizlerin mesai mefhumuna bağlı olmaksızın durup dinlenmeden görevinizin başında olduğunuzu biliyoruz. Vatandaşlarımızın sizlere ilettikleri sorunlar son derece kıymetlidir, değerlidir. Vatandaşlarımızın beklentilerini seri bir şekilde ilgili kurum ve kuruluşlarımızın bilgisine sunuyor ve çözüm sürecini de hızlandırmaya vesile oluyorsunuz. Bu yüzden bizler devlet olarak, kamu kurumları olarak muhtarlarımıza elimizden gelen en büyük yardımı yapmaya çalışıyoruz. Bizlerde, sizlerden gelen istek ve taleplerin kısa, orta ve uzun vadede çözümü noktasında gereken hassasiyeti gösteriyoruz.” dedi.

Toplantı, talep ve isteklerin iletilmesiyle sona erdi.

Toplantının ardından Sarıcakaya Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Vali Çakacak, öğrencilerden bol bol kitap okumalarını istedi. Kendi öğrencilik yıllarından da anılarını paylaşan Vali Çakacak, “Türkiye’nin geleceğini sizler belirleyeceksiniz. Ne kadar çok çalışırsanız, ülkemiz o kadar çok kalkınır, o kadar çok gelişir.” diye konuştu.

Sınıfları ziyaretinden sonra Vali Çakacak okulun öğretmenleriyle sohbet etti. İlçe ziyaretlerine büyük önem verdiğini dile getiren Vali Çakacak, “Bulunduğumuz makamları öğretmenlerimizden aldığımız eğitimlere borçluyuz. Bu yüzden öğretmenlerimize büyük saygı duyuyoruz. Çocuklarımızın geleceğini sizler şekillendireceksiniz. Türk devleti büyük bir devlettir. Büyük düşünmeli, önümüze büyük hedefler koymalıyız. Öğretmenlerimizin anlattıkları, öğrettikleri çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir. Çocuklarımıza tüm canlıları sevmeyi, iyi insan ve mutlu olmayı öğretmeliyiz. Türk Milleti büyük bir kültüre ve medeniyete sahiptir. Türkiye artık hızla kalkınan bir ülke konumu haline geldi. Her şeyini kendi üreten bir ülke pozisyonunda olan Türkiye, dünyada artık söz sahibidir. Tabi ki bunlar öğretmenlerimizin ve alınan iyi bir eğitimin sayesinde gerçekleştiriliyor. Millet olarak öğretmenlerimize şükran borçluyuz.” ifadelerinde bulundu. 

Sarıcakaya İlçe ziyaretinin ardından Vali Çakacak, Mihalgazi İlçesi’ni ziyaret etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar