25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Mihalgazi İlçesinde Çeşitli Ziyaret ve İncelemeler Bulundu

Mihalgazi İlçesine giden Vali Özdemir Çakacak, Kaymakam Vekili Fatih Uzun’u ve Belediye Başkanı Zeynep Akgün’ü makamlarında ziyaret ederek, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akdeniz iklimine sahip bölgenin, son yıllarda seracılık alanında büyük bir gelişme kaydettiğini öğrenen Vali Çakacak, ilçenin kültürel zenginliklerini, Sarıcakaya ve Mihalgazi İlçelerinin coğrafi konumları itibariyle mikroklima iklim özelliklerini taşıdıklarını verilen bilgilerden öğrendi.

Daha sonra Kaymakamlık çıkışı ilçede kurulan pazara uğrayan Vali Çakacak, vatandaşlarla sohbet etti. 79 yaşındaki Sabiha Biricik’in hal ve hatırını soran Vali Çakacak, aldığı cevap karşısında çok duygulandı.

Sabiha Biricik, “Daha ne isteyim. Devletimiz, vatanımız sağolsun. Her namazdan sonra dua ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, devletimizi korusun diye. Sizleri gördüm çok mutlu oldum.  10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Bende 10 Kasım da doğdum. Atatürk’ün öldüğü gün ben doğmuşum.” dedi. Vali Çakacak da aldığı cevap karşısında, “ Bu vatan sizlerin duaları sayesinde dimdik ayakta. Türk milleti dualı bir millettir.” diyerek duygularını dile getirdi.

Ardından Belediye Başkanı Akgün’ü ziyaret eden Vali Çakacak’a, sadece Mihalgazi yöresine ait olan “İşlemeli Peşkir” tanıtıldı. Yaş sebze üreticiliğinin yanı sıra ilçenin kültürel zenginliklerine de sahip çıkmaya çalıştıklarını bildiren Başkan Akgün, ilçe kadınlarının çok aktif olduğunu ve gelecek nesillere güzel hatıralar bırakmak istediklerini bildirdi.

Belediye ziyaretinden sonra anaokulundaki inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Çakacak, ilçe’ ye bağlı Sakarıılıca Köyü’ndeki termal tesisleri de gezerek ziyaretini sonlandırdı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar