25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Araç Sayısı Artmaya YETKİLİLER İZLEMEYE DEVAM EDİYOR

Eskişehirdeki araç sayısı her geçen ay artmaya devam ediyor. Buna karşılık ise ne alternatif yol seçenekleri, ne ışık düzenlemesi, ne de otopark yapımı aynı hızla devam etmiyor.

Geçtiğimiz yıllardaki aylık ortalama artış hızı hala devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ortalama 1200 araç her ay Eskişehir trafiğine katılırken Eylül ayında bu katılım sayı ortalamaya yaklaşadak 1.112 oldu.

Kent içinde artan araç sayısı, toplu ulaşım, otopark ve trafik sorunu her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Trafik Master Planı ile ilgili çalışmaların açıklanacağı toplantıya gözler çevrilmişken çok da beklenen yanıtlar bulunamadı.

Eskişehir Master Trafik planını sürekli delinmesi ile güncel bir plan olmamasının da ortaya koyduğu sıkıntılar öyle kısa sürede çözelecek gibi görünmüyor.

Kentteki trafik lambalarının bulunduğu noktaların, her ışığın kaç saniye yanacağının ifade edilmesi gereken planlarda ne gibi değişiklikler yapılacağı da net olarak hala anlatılmış değil. Daha çok durum tespiki şeklinde gerçekleşen toplantı sonrasında da her hangi bir değişim yaşanmadı. Kısa sürede de aktif bir gelişme olmayacak gibi görünüyor.

273 bin sayısına ulaşan araç sayısı ve artış hızı önümüzdeki yıllarda sorunların içinden çıkılmaz bir hal alacağına işaret ediyor şeklinde yorumlanıyor.

Kentte özellikle raylı sistemlerin trafikle çok fazla noktada kesişmesi nedeniyle özellikle ışık üstünlüğü uygulamasından dolayı çözüm bulunması zor bir olasılık gibi görünüyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar