25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İl Müftüsü Bekir GEREK İlçe Buluşmalarını İnönü İlçesinden Başlattı

İl Müftüsü Bekir GEREK İlçe Buluşmalarını İnönü İlçesinden Başlattı
  • 11 Kasım 2017 Cumartesi
  • 3102 kez okundu

İl Müftüsü Bekir GEREK beraberinde İl Müftü Yardımcısı İbrahim ÇAYIR, Müftülük Murakıbı Serkan YILDIRIM olduğu halde 2017 yılı 2. İlçe Buluşmalarını İnönü İlçesinden başlattı.

Öncelikle din görevlileri ile buluşan İl Müftüsü Bekir GEREK, din görevlilerini önemsediklerini, zira din görevlileri din hizmetleri ve din eğitiminin odak noktasında bulunduklarını ve bulunduğu bölgede önderlik yaptıklarını belirterek bu hizmetlerdeki prensipleri anlatacak hedefleri gösterdi. Hizmetlerin Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın hizmet politikaları doğrultusunda misyon ve vizyonuna uygun olarak yürütülmesinin önemini belirterek zorlaştıran değil kolaylaştıran , nefret ettiren değil sevdiren olmalıyız.Kur’an ve sünnet ışığında, güzel ahlak ekseninde din hizmeti vermeliyiz dedi.Yapılan çalışmalar ve planlanan  çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Ayrıca İl Murakıbı Serkan YILDIRIM tarafından görevliler Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Memurları Kanunu ve mevzuat konusunda bilgilendirildi.

Daha sonra İl Müftüsü Bekir GEREK İsmetpaşa Camisinde, İl Müftü Yardımcısı İbrahim ÇAYIR Yeşil Camide cemaate sohbette bulundular.

Daha sonra ise İl Müftüsü Bekir GEREK Şeyh Kuddusi Camii İmam Hatibi Muhsin TIĞ’ı, İl Müftü Yardımcısı İbrahim ÇAYIR Yeşil Camii Müezzin Kayyım Muammer Hacı İSLAMOĞLU, Murakıp Serkan YILDIRIM ise Yenice Mahallesi Çarşı Camii İmam Hatibi Ramazan KESKİN’ i evlerde ziyaret ederek sohbette bulundular.

Daha sonra İlçe Müftüsü Şenol ŞAHİN’ den brifing aldı. İlçede yapılması gereken hizmetler hakkında ortak fikirler üretildi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar