17 Kasım 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Tepebaşı’nda 484 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi

Eskişehir Tepebaşı’nda 484 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi
  • 11 Kasım 2017 Cumartesi
  • 3381 kez okundu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Eskişehir’in Tepebaşı İlçesi, Aşağısöğütönü Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” ve “Alt Gelir Grubu”  projeleri kapsamında inşa edilen 484 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

 Kura töreni, 10 Kasım Cuma günü Eskişehir Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

“Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında daha önce kurayla belirlenen 232 hak sahibinin konut belirleme kurası çekildi.

  “Alt Gelir Grubu” kapsamında ise 252 konut için 3’ü şehit ailesi, 32’si engelli olmak üzere toplam 473 başvuru yapıldı. Konutların hak sahipleri kurayla belirlendi.

 Konutlar 2+1 planında inşa edildi. Emeklilerimiz 335 TL’den başlayan taksitler ve %12, % 20 peşinat 180, 240 ay vade, Alt Gelir Grubu konutlar ise 491 TL’den başlayan taksitler ve %12 peşinat 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

 Projede 484 konutun yanı sıra cami ve ticaret merkezide bulunuyor.

 Cephe tasarımlarında yöresel mimari ve modern mimari sentezlendi. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, kat silmeleri, payandalar kullanıldı. Ticaret merkezi ve cami konumlandırılırken eski Anadolu şehirlerindeki meydanlar örnek alındı. Projede ayrıca konut sahiplerinin kullanımına özel spor, oyun,  gezinti alanlarının yanı sıra ayrıca semt parkı da yer alıyor.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar