17 Ekim 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“BİR YANDA YÜKSEK BİNALAR BİR YANDA İKİ KAT SINIRLAMASI”

“BİR YANDA YÜKSEK BİNALAR BİR YANDA İKİ KAT SINIRLAMASI”
  • 13 Kasım 2017 Pazartesi
  • 3111 kez okundu

YENİDOĞAN KAT ARTTIRIMI İSTİYOR...

Yenidoğan Mahallesi’nde bir yanında 8-10 katlı binalar varken,, diğer taraftaki evlerin iki kat ile sınırlalnmasına tepki: “Büyükerşen vaadlerini yerine yetirsin!”

Yenidoğan Mahallesinde Sevinç Caddessi’nin bir tarafında sekiz, on katlı binalar var, diğer tarafının ise dört katla sınırlı ve buradaki ara sokaklarda ise imar izni iki kat ile sınırlandırılmış. Bu çelişkinin mahallenin bir tarafındaki eski evlerin yenilememesine neden olduğunu belirten Yenidoğan Muhtarı Sabit Körpe,”İki kat ile sınırlandırılmış bölgede eski evler çok eski ve sorunlu. Büyükerşen, seçimlerden önce mahallemize üç kez geldi. Güzel vaadlerde bulundu,. Kat arttırımı sözü verdi. Küçük Sanayinin de yerini değiştereceğini söyledi. Ama hiçbirini yapmadı. Mahallemizdeki bazı vatandaşlar bu durum nedeniyle beni eleştiriyorlar,” dedi. Bazı vatandaşların iki kat sınırlaması nedeniyle, müteahhitlerle anlaşıp evlerini yenileyemediklerini, bu vatadaşlardan bazının yoksul olduğunu belirten Yeniden Muhtarı Körpe, Başkan Büyükerşen’in seçimlerden önce mahalleye üç kez geldiğini ve kat arttırımı, Küçük Sanayi bölgesinin taşınacağı gibi vaadlerde bulunduğu belirtti.

PARK YOK
Yenidoğan Mahallesi’nde iki küçük oyun alanı dışında, park da olmadığını, yanı sıra park yapacak alan da olmadığını belirten Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Sabit Körpe, mahalleye kamulaştırma yoluyla ya da Küçük Sanayiinin taşınması ile park yapılabileceğini söyledi. Muhtar Sabit Körpe, “Mehmet Ali Yasin İlköğetim Okulu önündeki alana ve Metorloji bölge Müdürlüğü devamındaki alana park yapılabilir. Mahallemize kapalı pazaryeri yapılmasını istiyoruz. Seçimlerden önce mahallemize birkaç kez gelen Başkan Büyükerşen’in vaadlerini yerine getirmesini ve gerekenin yapılmasını istiyoruz,” diyerek mahallenin diğer sorunlarını da gündeme getirdi.

istikbalgazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar