25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Su Kaynakları Hakkında Bilgi Aldı

Vali Çakacak, Su Kaynakları Hakkında Bilgi Aldı
  • 15 Kasım 2017 Çarşamba
  • 2333 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali Çakacak, yapılan çalışmalar, devam eden projeler ve su kaynakları hakkında Bölge Müdürü Murat Gül’den bilgi aldı.

DSİ 3. Bölge Müdürlüğünü Ziyaret Eden Vali Çakacak’a Çalışmalar Hakkında Bilgi Verildi

Eskişehir’deki görevine başladığı günden itibaren mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarına devam eden Vali Özdemir Çakacak, yoğun işleri arasında fırsat buldukça kamu kurum ve kuruluşlarını yakından tanımak için çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyor.

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Çakacak, yapılan çalışmalar, devam eden projeler ve su kaynakları hakkında Bölge Müdürü Murat Gül’den bilgi aldı.

Müdürlüğe gelişi esnasında Bölge Müdürü Murat Gül, bölge müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Çakacak’a daha sonra toplantı salonunda bölge müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında brifing verildi.

İlk olarak Bölge Müdürlüğünün yaptığı çalışmaları harita üzerinde inceleyen Vali Çakacak, daha sonra brifing salonuna geçerek Bölge Müdürü Gül’den detaylı bilgi aldı.

Müdür Gül verdiği bilgilerde, “Bölge Müdürlüğümüzün görev alanını teskil eden Eskişehir, Adapazarı, Bilecik, Kütahya illerinin toplam yüzölçümü 34.652 km² olup, bu alanın 26.814 km² si Sakarya havzasına, 1.580 km² si Gediz havzasına, 5.975 km² si Susurluk havzasına 283 km² si ise Batı Karadeniz havzasına girmektedir.” dedi.

Bölge hudutları içerisinde yer alan geniş tarımsal alana dikkat çeken Müdür Gül, bölge illerinin sulama ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirtti. Müdür Gül, kurumun tarihçesini ise şu sözlerle anlattı:

“DSİ 3. Bölge Müdürlüğü, 1954 yılında İç Anadolu Bölgesinde kurulmuş olup, Eskişehir ili merkez olmak üzere; Kütahya, Bilecik, Sakarya illeri ile Ankara ilinin Polatlı, Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinin Sakarya Nehri kıyısında kalan 27 yerleşim birimi görev alanı içerisinde yer almaktadır.”

Verdiği bilgilerden dolayı Müdür Gül’e ve ilgili birim yetkililerine teşekkür eden Vali Çakacak, insanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi, bitkisel ve hayvansal ürünlerden daha çok fayda sağlanabilmesi için “Suyun” önemli olduğunu söyledi.

Toplantının ardından Vali Çakacak, kurumun içerisinde yer alan Su ve Toprak Analiz Laboratuvarını gezdi. Daha sonra sosyal tesis ve spor alanlarında incelemeler yapan Vali Çakacak’a ziyaret anısına Bölge Müdürü Gül, DSİ Bentspor’un formasını takdim etti. İncelemelerden sonra ziyaretini sonlandıran Vali Çakacak, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nden ayrıldı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar