25 Kasım 2017 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükerşen’in TİCARİ ALAN ISRARINA ONAY ÇIKMADI

Büyükerşen’in TİCARİ ALAN ISRARINA ONAY ÇIKMADI
  • 15 Kasım 2017 Çarşamba
  • 871 kez okundu

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Toplantıda 36 konu gündeme geldi. 32 gündem maddesi oy birliğiyle kabul edilirken, 4 konunun görüşülmesi sırasında sesler yükselerek gergin dakikalar yaşandı. 12 ilçenin 2018 yılı bütçeleri de meclisten geçti.

“TİCARİ ALANI KALDIRMAZ”

Şehir Hastanesi’nin yakınında bulunan ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 44 bin metre karelik ticari alanın 88 bin metre kare alan olarak genişletilmesini isteyen CHP’lilere AK Partililer ’den yine ret geldi.

AK Partililer bu alanın genişlemesi halinde bölgede bulunan Şehir Hastanesi’nden dolayı trafiğin iyice yoğunlaşacağını belirterek ret verdiklerini açıkladı.

AKP Partili Tuncer Köküker,  bu bölgenin ticari alanı kaldırmayacağını dile getirerek,  “Hastanenin sol tarafında da planlanmış ticari alanlar var. Oraları yetecektir” dedi.

Başkan Büyükerşen’in konunun yeniden komisyona çekilmesini önermesi üzerine oturuma beş dakika ara verildi. Aranın ardından AK Partililer kararında bir değişiklik olmadığını ifade ederek, ilgili maddeyi reddetti.

istikbalgazetesi.com

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri