16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MİHALIÇÇIK KÖYLERİNDE CEP TELEFONU VAR, ŞEBEKE YOK..!

Mihalıççık  ilçesine bağlı Çardak Çalcı, Sorkun, Obruk , Akçaören,Çalkaya  mahallesi başta olmak üzere  bu mahallerde yaşayan vatandaşlar, cep telefonuyla görüşme yapabilmek için mahalle dışındaki yüksek yerler, minare, ve büyük ot yığınlarının üstüne çıkmak zorunda kalıyorlar.

Cep telefonlarının çıkmasının ardından ildeki Mahallerde yaşanların önemli bir bölümü evlerindeki sabit telefon hatlarını iptal ederek cep telefonu aldı. çok sayıda kişide cep telefonu olmasına rağmen mahallerde şebeke yok. Cep telefonlarını istedikleri gibi kullanamayan mahalle sakinleri mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar. Cep telefonları ile konuşma yapmak için  minareye,  ot yığınları veya diğer yüksek yerlere çıktıklarını belirten Çardak Mahallesi Muhtarı Savaş Barış, Çalcı, sorkun arasındaki Namazla bölgesine kurulan telefon vericisinin arıza yapması ve tamir görmesinden sonra mahalle sakinleri olarak telefonlarımızı kullanamaz duruma geldik GSM  firmalarıyla girdikleri iletişimde olumlu bir sonuç alamadıklarını belirten Savaş, hangi Operatör bizim sorunumuzu çözerse o operatöre geçeceklerini ifade etti. 21.asırdayız ama hala bizim cep telefonlarımız çekmiyor. Mahallenin önemli bir kısmı ev telefonlarını kapatıp cep telefonu aldılar. Mahallemiz dışında bulunan eş, dost  akrabalarımızla  ve Askerlerimizle   iletişim kurmakta zorlanıyoruz. Gazeteniz sayesinde  tüm GSM operatörlerine sesleniyorum.. Reklamlarınızda tüm Türkiye”de rahat iletişimden bahsediyorsunuz. O zaman bizim sesimizi de duyun Biz hala Cep telefonu ile ancak yüksek kesimlere, tepelere , damlara veya büyük ot yığınlarının üzerine çıkarak konuşabiliyoruz. Bizim bu mağduriyetimizi  giderin  Cep telefonlarımızla rahatça haberleşmemizi sağlayın. Sağlamazsanız bizlerde Cep telefonlarımızı  iptal edip ev telefonlarına geri dönüş yapacağız. Dedi. 

HABER:SALİH GÜVEN
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar