14 Kasım 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PEKİ PROJE BİTTİĞİNDE AĞAÇLAR GERİ GELECEK Mİ?

PEKİ PROJE BİTTİĞİNDE AĞAÇLAR GERİ GELECEK Mİ?
  • 6 Aralık 2017 Çarşamba
  • 2390 kez okundu

Akın Sallarel, “3-4 ağaç kesildi” dedi. Kazım Kurt, “Hamamyolu’nda ağaç kesmedik, bu suçlamayı kabul etmem” dedi. Hamamyolu’nun eski ve yeni uydu görüntüleri ise yapılan ağaç katliamını açıkça gözler önüne seriyor

Can Hacıoğlu - Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesiyle ilgili en son CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallerel, “Hamamyolu’nda kurumuş 3-4 ağaç kesildi” demiş ve bu sözler tepki toplamıştı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da son açıklamasında, “Hamamyolu’nda ağaç kesmedik, bu suçlamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi. Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran, Hamamyolu’nun öncesi ve sonrasını gösteren uydu görüntüleri ise bir kez daha yapılan ağaç katliamını açıkça gözler önüne seriyor. Kayıtlara göre Hamamyolu’ndan 20 yaşından büyük 57 ağacın kesildiği belirtiliyor.

BU GÖRÜNTÜLERE NE DİYECEK
Kuşbakışı görüntüler, Hamamyolu'ndaki yeşilin nasıl katledildiğini açıkça gözler önüne sererken, Kazım Kurt’un bu görüntülere ne diyeceği merak ediliyor. Google Earth web sitesi ve programı üzerinden alınan görüntülerde Hamamyolu'nun özellikle orta bölümü ve Sabahattin Günday Parkı bölümünde çok sayıda ağacın kesildiği açıkça görülüyor. Google Earth'ün web sitesinden vatandaşlar, Hamamyolu'nun yakın dönem görüntüleri ile yeşilde yaşanan azalmayı açıkça görebiliyor.

SOSYAL MEDYADA YAYILIYOR
Odunpazarı Belediyesi'nin Hamamyolu projesinde kayıtlara göre 20 yaşından büyük 57 ağacın kesildiği belirtilirken, Kazım Kurt son olarak belediyenin de bülteninde yer alan açıklamasında, “Hamamyolu’nda ağaç kesmedik, bu suçlamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi. Hamamyolu'nun büyük bir bölümünün betonla kaplandığı, ağaçların kesilmesiyle devasa bir beton köprü yapılan projenin inşaat çalışmaları halen devam ediyor. Sosyal medyada birçok vatandaş Hamamyolu ve Yediler Parkı'nın eski ve son halini gösteren fotoğraflarını paylaşarak tepkilerini göstermeye devam ediyor. Son olarak, Samsun'da AK Partili Canikli Belediyesi bir parkta ağaçlarındibine beton dökünce, Samsun'daki CHP'liler buna tepki göstermiş ve "doğa katlimamı" olarak nitelendirmiş, tepkiler üzerine AK Partili Canikli Belediyesi söz konusu betonu sökmüştü. Sözcü gazetesinin de aber yapıp geniş yer verdiği olayı 2Eylül'de kamuoyuna duyurmuş, Hamamyolu'ndaki durumla karşılaştırma yapılan haberimiz sosyal medyada da çok paylaşılmıştı. 

 

2eylul.com.tr

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar