18 Ekim 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Üst Yapı Sorunları Çözülemiyor! Vatandaş TEPKİLİ

Üst Yapı Sorunları Çözülemiyor! Vatandaş TEPKİLİ
  • 16 Aralık 2017 Cumartesi
  • 2291 kez okundu

Eskişehirde özellikle son yıllarda üst yapı sorunları üst üste gelen plansız çalışmalarla da birlikte vatandaşın günlük yaşamını olumsuz yönde etkiler hale geldi.  Yollar özellikle araç sürücülerinin, kaldırımlar ise yayaların tepkisini çekecek hale geldi. Heleki bu yollarda engelli vatandaşların ilerlemesi ise neredeyse imkansız.

2eylül gazetesinde Mehmet Önel köşesinde vatandaşların kaldırım tepkisini kaleme aldı.


Vatandaş bozuk ve yetersiz kaldırımlardan şikayetçi 

Kent sokaklarının, çöken, kırılan kaldırımları dikkat çekici bir boyutta. Eskişehir’in merkezinde bile yürünmesi zor bir hal alan kaldırımlarla ilgili kısa bir süre önce Eskişehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Cengiz Erkan da değinmişti. İhlas Haber Ajansı’na konuşan Erkan, “Dünya Engelliler Günü’nde tören veya hediyeler yerine yaşam alanlarımızı daha konforlu hale getirsinler" demişti.

Kaldırım ve yürüyüş yollarının bozuk ve yetersiz olduğuna değinen Erkan, "Kaldırımların bozuk ve dar olmasının kullanımı zorlaştırıyor, yürüyüş parkurları yetersiz. Kaldırımların çoğu yerinde ağaç var. Arabalar kaldırıma park ediyor. Kaldırımların çoğu dar ve geçmekte zorlanıyoruz. Ayrıca yaya yürüyen vatandaşlarımız 3 kişi veya 4 kişi kol kola girip yürüyorlar ve bütün kaldırımı kaplıyorlar. Biz nasıl geçeceğiz? Bizler ayrıcalık değil, eşitlik istiyoruz” demişti.
Bizler de bu satırlardan zaman zaman sağlıklı yayaları bile zorlayan kaldırımları fotoğraflarını sizlerle paylaşıyor, yetkililerin düzeltmesini istiyoruz. Kimine cevap alıyoruz kimisi uzun süreler olduğu gibi kalıyor. 2017 yılının kentte bir kazı, inşaat yılı olduğunu söylemek mümkün.

İnsanlar artık, çamurlu yollardan, yeni atılan asfaltların umarsızca kırılıp yamalanmasından bıktı. Hangi kurum, hangi yetkili olursa olsun vatandaşı yaptıkları çalışmanın merkezine koyup ona göre bir program belirlemeli. Yoksa daha çok yazar çizeriz biz…

2eylul.com.tr

Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar