18 Ekim 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hayvanların rahatça gezdirebildiği tek park DURDURUN BU CANİYİ

Hayvanların rahatça gezdirebildiği tek park DURDURUN BU CANİYİ
  • 18 Aralık 2017 Pazartesi
  • 2519 kez okundu

Türk Dünyası Dede Korkut Parkı’nda bir cani zehirli etlerle kedi ve köpekleri zehirliyor, aman dikkat! Polis caninin peşine düştü

Murat Atikel - Türk Dünyası Vakfı’nın Eskişehir’e kazandırdığı Türk Dünyası Dede Korkut Parkı’ndaki hayvan zehirlenmeleri büyük korku yarattı. Park ve çevresinde bırakılan et ve yiyeceklerden yiyen bazı hayvanların zehirlenmesi ve ölmesi endişe yarattı. Polis de yaşanan olaylarla ilgili inceleme başlattı.

KÖPEĞİ ZEHİRLENDİ
Dede Korkut Parkı’nda köpeğini gezdiren işadamı Ahmet Yalçın’ın köpeği de parkta yediği şeyden zehirlendi ve rahatsızlandı. Köpeğini veterinere götüren Yalçın, olayla ilgili Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne de şikayette bulundu, yaşanan olayla ilgili inceleme başlatıldı.

BİR ŞEY YEDİ VE AĞZI KÖPÜRDÜ
Yalçın, 14 Aralık’ta Vegas adlı köpeğini sabah saatlerinde Türk Dünyası Dede Korkut Parkı’nda gezdirmeye çıkardığını belirterek, “Kısa bir süre yanımdan ayrılan köpeğimi başını eğip bir şey yerken gördüm. Sonra köpeğimin ağzı köpürdü, ayakları titremeye başladı, halsizleşti. Hemen aracıma bindirip veterinere götürdüm. Veteriner hekim köpeğimin yediği bir şeyden zehirlendiğini söyledi. Ayrıca bu bölgeden son zamanlarda benzer şikayetler aldıklarını söyledi. Köpeğim ölmedi ama sağlık sorunları devam ediyor” dedi.

POLİS KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ İNCELİYOR
Olay sonrası parkta gezerken benzer şekilde ölü bir kedi de gördüğünü söyleyen Yalçın, hayvanları zehirleyen kişi veya kişilerin yakalanması için Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurduğunu belirtti. Yalçın, “Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevlilerin konuyla çok ilgilenmeyeceğini düşünüyordum, ama çok yakından ilgilendiler. Kamera kayıtlarını da incelemeye aldılar. Çok canice bir olay. Yapan kişinin bir an önce yakalanacağına inanıyorum” dedi.

Hayvanların rahatça gezdirebildiği tek park

Türk Dünyası Vakfı’nın Eskişehir’e kazandırdığı, çevresinde tel örgüler ve duvarlar olmayan, hayvanseverlerin evcil hayvanların rahatça gezdirebildikleri tek park olan Dede Korkut Parkı’nda yaşanan bu olay korku yarattı. Parkta gezdirilen çok sayıda hayvanın park ve çevresine bırakılan zehirli et ve yiyecek nedeniyle hastalandığı veya öldüğü belirtiliyor. Birçok hayvanseverin bu nedenle hayvanlarını parka getirmediği ifade edilirken, caninin bir an önce yakalanması bekleniyor.

 

2eylul.com.tr

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar