11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Bunu Konuşuyor: LÜTFEDİP GİTTİ, FIRÇALAYIP DÖNDÜ

Eskişehir Bunu Konuşuyor: LÜTFEDİP GİTTİ, FIRÇALAYIP DÖNDÜ
  • 21 Aralık 2017 Perşembe
  • 6106 kez okundu

Büyükerşen’in Yeşiltepe ziyareti mahalle halkı için hüsran oldu. Büyükerşen, bir saat soğukta beklettiği vatandaşların çoğunu dinlemedi, vatandaşla tartışıp gitti...

CEREN ERCİH - Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in dün Yeşiltepe Mahallesi’ni ziyaret edeceğini duyan mahalle sakinleri sorunlarını ve taleplerini dile getirmek için muhtarlığa akın etti. Saat 16.00’da gelmesi gereken Büyükerşen, saat 16.57’de gelebildi.

SOĞUKTA BİR SAAT BEKLEDİLER
Soğuk havada bir saatten fazla süre Büyükerşen’i bekleyen vatandaşlar bu duruma isyan etti. Soğukta bekleyen vatandaşlara bir kahvehanede Büyükerşen’in vatandaşları dinleyeceği söylense de, Büyükerşen gelir gelmez muhtarlığa girdi, dışarıdaki vatandaşlar soğukta beklemeye devam etti. Muhtar Meryem Açıkgöz ve vatandaşların “Kahvehaneye geçelim başkanım, herkes sizi dinlemek istiyor” sözlerine aldırış etmeyen Büyükerşen, küçük muhtarlık binasında Muhtar Meryem Açıkgöz ve birkaç kişiye Yeşiltepe’ye kentsel dönüşüm yapacaklarını anlattı.

GÜNDOĞDU GÖRSELLERİ İLE YEŞİLTEPE’Yİ ANLATTI
Büyükerşen’in muhtar ve vatandaşlarla konuşmasında zaman zaman gerginlikler yaşandı. Büyükerşen, Gündoğdu projesinin görsellerini gösterip Yeşiltepe’ye yapılacağını söylediği kentsel dönüşümü anlatmaya çalışması da dikkat çekti.

“BİZİM ÖMRÜMÜZ YETMEZ”
Muhtar Meryem Açıkgöz, Büyükerşen’e, “Bizim mahallemizde gençler yok, hep emekli ve yaşlı vatandaşlarımız var. Bu gösterdiklerinizi ben de çok isterim, ama benim mahallem, halkım bunu kaldıramaz, buna ömrümüz yetmez. Bu proje ne zaman bitecek” dedi. Büyükerşen, “Onu ben bilemem. 10 yıl sürer, 15 yıl sürer o beni ilgilendirmez. Ben kanunun dediğini yapıyorum” karşılığını verdi.

“İSTEYEN ÇADIRDA YAŞASIN BANA NE”
Büyükerşen’in “Ben kanunun dediğini yaparım. Yoksa isteyen gitsin çadırda yaşasın bana ne” sözleri üzerine bir vatandaş, “Çadır ne demek başkanım, lütfen çadır ne demek” diye tepki gösterince ortamda gerginlik yaşandı.

“BUNLAR OLMADAN TRAMVAY GELMEZ”
Muhtar Meryem Açıkgöz, ayrıca tramvayın ne zaman Yeşiltepe’ye geleceğini sordu. Büyükerşen, “Bunlar olmadan tramvay gelmez, ben bunu söyledim” dedi.

“NE YAPAYIM”
Kat artırımı ve planlar konusunda bir vatandaşın “Yıllardır bekliyoruz başkanım” sözüne Büyükerşen’in de “Ne yapayım” karşılığını vermesi de dikkat çekti. Mahalle sakinleri başka konularda da sıkıntılarını dile getirmek isterken yaklaşık 45 dakika muhtarlıkta oturan, vatandaşlar soğukta dışarıda beklerken çay içip simit yiyen Büyükerşen daha sonra alelacele muhtarlıktan ayrıldı. Mahalle sakinleri, Büyükerşen’den müjdeli haber beklerken hüsrana uğradıklarını söyledi.

“Büyükşehir’in kapısından giremiyoruz” demişti

Yeşiltepe Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, 2016’da yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanım bizimle görüşmezse Allah şahit, köprüye pankart astıracağım. ‘Büyükerşen bu mahalleye giremez’ diye… Ahmet Ataç her sorunumuza bizden çok koşturuyor, ama Büyükşehir Belediye Başkanı, Yeşiltepe, Şirintepe, Sütlüce, Esentepe, Sakintepe, Zincirlikuyu… Buraları unuttu. Randevu alamıyoruz, Büyükşehir’in kapısından giremiyoruz. Neden böyle anlamıyoruz” demişti.

 

 

 

 

 

Seçime az kaldı tabii gelirler

Fevzi Çakmak Muhtarı Ayşe Çıraklı Büyükerşen’in Yeşiltepe’ye ziyaretinin facebook paylaşımının altına şu yorumu yaptı: “Seçime 1 yıl kaldı, gelirler. Fevziçakmak mahallesine geçtiğimiz seçimlerde tramvay sözü verdiler milletin gözünün içine baka baka. 4 yıldır bir çivi bile çakılmadı.”

 

İŞTE FIRÇALAMANIN GÖRÜNTÜLERİ

Başkan Yılmaz Büyükerşen’in Yeşiltepe ziyaretinde vatandaşlarla tartışması ve fırçalaması çok konuşuldu. İşte o ziyaretten görüntüler…

Ceren Ercih - Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in dün Yeşiltepe Mahallesi’ni ziyaret edeceğini duyan mahalle sakinleri sorunlarını ve taleplerini dile getirmek için muhtarlığa akın etti. Saat 16.00’da gelmesi gereken Büyükerşen, saat 16.57’de gelebildi. Soğuk havada bir saatten fazla süre Büyükerşen’i bekleyen vatandaşların hüsrana uğradığı ziyaretten bazı vatandaşları da fırçalayan Büyükerşen’in “Oğlum anlamıyor musunuz”, “Oğlum senin kulakların var herhalde, benim dediklerimi duymadınız mı”, “Ne yapayım, bana ne”, “İsteyen gitsin çadırda yaşasın bana ne” gibi sözleri de vatandaşlardan tepki gördü. İşte o ziyarete ilişkin görüntüler…

 

Videoları izleyemeyenler için 2eylül Gazetesi Youtube Adresi

 

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar