11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tramvayda Bir Taciz Olayı DAHA..

Eskişehir toplu ulaşım araçlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle meydana gelen olaylara bir yenisi daha eklendi. Yaşanan taciz olayı sonrasında vatandaşlar tacizciyi linç etmeye kalktılar.

Yıllar önce tramvay sistemi ile tanışan Eskişehirin yolların darlığı bahanesiyle tercih ettiği mevcut tramvay sistemleri yolcu kapasitesi diğer büyük kentlerde kullanılan emsallerine göre çok daha az. Bunun yanında tramvay sistemini toplu ulaşımın merkezinde tutmak maksadıyla yapılan düzenlemelerle yolcuların büyük çoğunluğu tramvaylara binmek zorundalar. Ancak tramvay kapasitesi nedeniyle bazı hatlarda özellikle balık istifi yolculuk yapılması sık sık eleştirilse de bir çözüm üretilebilmiş değil. Zaman zaman bu kalabalıklar nedeniyle gerilen sinirler çeşitli olayların yaşanmasıyla sonuçlanıyor.

Geçtiğimiz gün yaşanan taciz olayında da sinirler gerildi. Vatandaş tacizciyi linç etmek istediler.

Şehir gazetesinde de detaylı şekilde verilen haberde yaşananlar hakkında bilgi verilirken Balık İstifi Yolculuk konusuna dikkat çekildi.

BALIK İSTİFİ YOLCULUK

Tramvayların kabalık olması nedeniyle bu tip olayların yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar ise yetkililere seslenerek, “Balık istifi yolculuk yapmak istemiyoruz. Yetkililer artık bu yoğunluğa çare bulmalı” diyerek tepkisini dile getirdi.   “Tramvaya binmeye korkuyoruz” diyen kadınlar, “Tramvayda yolculuk yapmak artık imkansız hale geldi.  Tramvaylar tıka basa dolu, ne inebiliyoruz, ne binebiliyoruz. Bu kalabalık da hem hırsızlık oluyor hem de taciz olayları yaşanabiliyor. Bu rezalet durumun bir an önce önüne geçilmeli” ifadelerini kullandı.

 İddiaya göre tramvaya binen bir genç kadın başka bir şahıs tarafından tacize uğradı. Tramvay içerisinde tartışma seslerinin yükselmesi üzerine vatandaşlar genç kadını taciz ettiği iddia edilen şahısı tramvaydan indirdi. Tartışmanın büyümesi üzerine tramvay durağında bulunan özel güvenlik görevlileri şahsı güvenlik kulübesinin yanına götürerek polis ekiplerine haber verdi. Tacize uğradığı iddia edilen kadın sinir krizi geçirerek ağlamaya başladı. Kısa süreli olarak baygınlık geçiren kadına çevredeki diğer vatandaşlar destek oldu. Kadını taciz iddia edilen şahıs ise durakta bulunan vatandaşların saldırısına uğradı. Darp edilen şahıs güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle birlikte kulübeye sokuldu. Kulübeyi yumruklayan öfkeli kalabalık şahsı bulunduğu yerden çıkarmak istedi ancak güvenlik görevlileri şahısları dağıtarak engel oldu.

Sivil polis ekipleri şahsı kulübeden çıkardığı esnada öfkesi dinmeyen bazı vatandaşlar linç girişiminde bulundu. Ekip aracına bindirilen şahıs emniyete götürüldü.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar