23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YEŞİLTEPELİLERDEN TEPKİ YAĞMURU

Yılmaz Büyükerşen açıklamalarını sosyal medyada paylaştı. Yeşiltepeliler ve birçok vatandaştan tepki yorumları yağdı

Murat Atikel – Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kat artırımı isteyen Yeşiltepe Mahallesi’ne yaptığı olaylı ziyaret ve sonrasındaki açıklamaları konuşulmaya devam ediyor. Büyükerşen’in vatandaşları fırçalayan tarzdaki konuşmalarına ilişkin 2Eylül’ün yayınladığı görüntüler çok konuşulmuştu. Sonrasında Büyükerşen, bir televizyon programında yaptığı açıklamaları da sosyal medya hesaplarından paylaştı. Büyükerşen’in bu paylaşımı altına yüzlerce yorum yapıldı. Özellikle Yeşiltepe sakini olduğunu belirten vatandaşlar Büyükerşen’e tepki gösterdi. İşte bu yorum ve tepkilerden bazıları…

YEŞİLTEPELİLERİ ÜZDÜNÜZ
Ayhan Aydemir: Ailem 39 yıldır Yeşiltepe’de oturuyor. Siz de 19 yıldır belediye başkanısınız, şimdiye kadar yapmadığınız şeyleri ne zaman yapmayı planlıyorsunuz? Ayrıca mahalle sakinlerini küçümser tarzda konuşmalarınız Yeşiltepe’de yaşayanları üzmüştür.

İCRAAT BEKLİYORUZ
Adil Bayram: Sayın hocam Yeşiltepe ve Şirintepe’nin çok canını yaktınız (istimlaklarla), yiğidi öldürün hakkını yemeyin bugüne kadarki kazandığınız bütün seçimlerde (DSP, CHP) dahil bu mahalleli size ve ekibinize çoğu mahallelerden daha fazla yüksek oylarla teveccüh göstermiştir. Halkınıza sırtınızı dönmeyin seslerine kulak verin eniyisi neyse ivedilikle çözüme kavuşturun halkımız artık icraat bekliyor..

SAYGI DUYUYORUM AMA DÜŞÜNDÜRÜCÜ
Sercan Kır: Hocam bağları çok güzel örnek gösterdiniz, peki Çankaya mahallesi radar mevkii ne olacak şehrin en geniş caddeleri bizde en düzenli semt belki ama 2 kat imar veriliyor. Bu mahallede yaşayan nüfusu ne zaman düşüneceksiniz, ki şehrin en sağlam zemini olduğunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz. Fikirlerinize saygı duyuyorum ama bi emek bi yunuskent bi ıhlamur kent’ten daha sağlam bir yapıda neden 2 kat imar düşündürücü. 

EN BAŞTA ULAŞIM YOK
Munevver D. Akpınar: Yesiltepe’de dogmus büyümüş ve halen ailemin yasadigi yer olan mahallemin yıllar içerisinde çok sevdiğimiz ve dahi katıldığım tüm AB toplantılarında övgüyle bahsettiğim değerli başkanımızın artık elinin değmesi gerektiğine inanıyorum.Yeşiltepe çoğunlukla muhacirlerden oluşan bir yerleşim yeridir. Benim ailem de 4. kuşak ata evinde ikamet ediyor.Ancak bırakın sokakları, en basta ulaşım yok. 10 kişilik eski minibüslere mezarlık köprüsünden bile binilemiyor.İlk durakta doluyor.Otobüsler deseniz var mı yok mu belli değil.. Araba olmayınca bir kez gitmeyi deneyin o soğukta çocuklarla taksi zili ararsınız. Bir de mezarlık gibi şehrin kutsal bir mekanı olan yere sahip. Gelelim imar olayına, sevgili babacığım tek katlı ahşap evde imar bekliyor ki, artik sıcacık tertemiz oturacağım bir evimiz olsun dileğiyle.. Yani Eskişehir’e geliyorum, muhteşem bir merkez, parklar gez dolaş, ama baba evine gidiyorum ki üniversitenin hemen arkası 20 yıl önce bıraktığım aynı çaresizce araç bekleyen, kanal kokusu çeken aynı yer. O insanlar yine de tüm samimiyeti ve dürüstlüğüyle yine de saygıyla bahsetmeye devam ediyor sizden.

İMARLARI BEN Mİ BELİRLEDİM
Selcuk Demirel: Eski Bağlar’ın ve Yeni Bağlar’ın projesini sanki ben belirledim imarları sanki ben verdim. Parası olana her şey verildi olmayanın hali harap, verin Gündoğdu’ya Yeşiltepe’ye de 8 kat imarını.

İSTERSENİZ OLUR
İlhan Işık: Bölgede yapılacak projenin finansmanı kim ve kimler tarafından sağlanacak, bölgede yaşayan insanlar dar gelirli vatandaşlar olduğu için kendileri karşılayamazlar, bölgenin kat artışı gereklidir ki çünkü o zaman bölgeye müteahhitler girip modern görüntüye kavuştururlar tabi ki isterseniz.

PROJESİ VARSA ONU ANLATSIN
İbrahim Sari: İlk önce Sultandere gibi yeni yerleşim yerine özendirsin milleti. Kalkıp müteahhitlerin yapmış olduğu yapılara karşı çıkacağına onlara zorluk çıkarıp yüklü miktarda paralar alıp binada yüzde kırk gibi bir pahalandırmayla vatandaşını mağdur edip burada ahkam kesmesin çok iyi bir şehircilik projesi varsa yeni şehrin yapılacağı alanı anlatsın Yazık şimdi yeşiltepeye göz dikti maalesef.

BAŞKA SIKINTILARINIZ VAR
Yeliz Koşar Dalkiz: Peki hocam anlatıyon da Şirintepe’ye Esentepe’ye nasıl müsaade ettin, Çamlıca sokaklarının bizden farkı yok, ama siz isteseniz çok güzel hizmetler götürüyorsunuz.  Maalesef Yeşiltepe ile ilgili farklı sıkıntılarınız var sizin, hiçbir şekilde hizmet gitmiyor maalesef Eskişehir de çarşıdan olusmuyor, kentsel dönüşümü Yeşiltepe istemiyor siz de bunu bilin.

KEŞKE 20 YIL ÖNCE ÖN GÖRÜP YAPSAYDINIZ
Izzet Koyuncu: Hocam keşke 20 yıl önce bunları ön görüp şehir planlamasını ona göre yapsaydınız maalesef sizde suçlusunuz, bunu kabul edin Eskişehir’in 60 -70 yılı bitik.

BİR TEK YEŞİLTEPE İLE Mİ OLACAK
Nilgün Bozdağ: Bütün sokaklar Eskişehir’de birbirine dayalı bir Yeşiltepe ile mi uygar bir şehir olacağız.  Senin Yeşiltepe ile derdin yıllar öncesine dayanıyor, zamanında üniversite için istimlak edemedin, şimdi onun acısını çıkartıyorsun.

SÜMER’DE OTURAMIYORSAK BİZİM SUÇUMUZ DEĞİL
Burak Keskin: Hocam örnekleriniz vs. çok güzel tabiî ki de Bağlar gibi bir yerde olmasın ancak siz bizi aşağılayıcı şekilde konuşamazsınız. Adam gibi yerlerde oturun diyorsunuz, sanki sizin belediyeniz bizim mahallemize bakmıyormuş gibi orası, onlar, ordakiler vs. diyerek ötekileştiriyorsunuz. Muhtarımızı ziyarete geldiğinizde mahalle halkımıza size yakışmayan kelimeler sarf ettiniz. Yakıştıramadım Yılmaz Hocam. Oy almak için başkanlık yapmamak çok güzel, ancak Sümer mahallesinde oturamıyorsak bu bizim suçumuz değil. Hayat şartları.

Resim - 9143_1_l.jpg

Resim - 9143_2_l.jpg
Resim - 9143_3_l.jpg

Resim - 9143_4_l.jpg

20 senedir neredeydin

Ahmet Boran: 20 senedir başkansın imarı sen yaptın böyle. O evler 30 sene önce yoktu 20 senedir nerdeydin imar vermseydin, çarpık yapılaşma varsa tabı orada rant yok olan yerleri düzenleyin. Milleti de küçük görmeyin

YOK YERE HİÇE SAYIYORSUN
Selami Erkaya: Hocam Yeşiltepe o kadar güzel yer ki, istesen ayrı bir şehir olur düzlük yeri. Yok yere hiçe sayıyorsun oralara bitişik nizam verme, bahçeli nizam ver. 5 veya 6 kat ver ki Yeşiltepe şehir gibi şehir görünsün, öyle olması gerekiyor.

ERTUĞRULGAZİ DE İSTİYOR
Zehra Eslemez Ersayın: Hocam Allah aşkına Ertuğrulgazi mahallesine 4 kat imar verin, biz de 50 yıllık evlerimizi müteahhite verelim, bizden evlerimizin üzerine çok para istiyorlar, bu mahallede emekli çok veremiyoruz.

KIZILYER NEDEN BEKLİYOR
Melih Şenler: Hocam peki imar planı çıkmış her şeyi bitmiş Sümer mahallesindeki Kızılyer’i neden aylardır bekletiyorsun, arsa sahipleri olarak art niyet seziyoruz. 18 planı bile hazır olan bir bölge hep engel hep engel.

GÜNDOĞDU’NUN KALANI…
Mehmet Murvet Gökçekuyu: Saygıdeğer Hocam, Gündoğdu Mahallesi'nin kalan kısmının da proje kapsamına alınma olanağı yok mu ? Saygılarımızla.

SANKİ 20 YILDIR BAŞKASI YÖNETİYOR
Ömer Savun: İnsanların aklıyla alay ediyor Büyükerşen. Sanki 20 yıldan bu yana Eskişehir’i başkası yönetiyor, gözleri görüyorsa asfalt caddelere baksın düzgün yol var mı Erenköy, Huzur, Takkalı hiç gitmiş mi insanları kandırmayın biz de Eskişehir’de yaşıyoruz.

 

Önceki haber
İŞTE FIRÇALAMANIN GÖRÜNTÜLERİ

LÜTFEDİP GİTTİ FIRÇALAYIP DÖNDÜ

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar