18 Ocak 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Skandal İddialar! Taşeron İşçiler ve Yakınları KAYGILI

Kadroya geçecek taşeronlara bazı kurumların işçilere “Taahhütname” adı altında belgeler imzalatıldığı iddia edildi.

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci başladı, pek çok işçi bugün itibariyle evraklarıyla birlikte iş yaptıkları kuruma gitti. Başvuru işlemleri sırasında ise işçilere kurumlar tarafından Bakanlıkça ibraz edilmeyen “Taahhütname” adı altında bazı evraklar imzalatıldığı iddia edildi.

BAKANLIK: İMZALAMAYIN

Bazı basın yayın organlarında da “Taşeron işçi başvurularında taahhütname krizi” şeklinde yer alan haberlere ilişkin ulaştığımız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, “Bizim taşeron işçilerle ilgili çok kesin açıklamalarımız oldu. Bizim söylediğimizin dışında belge imzalamayın” açıklamasını yaptı.

Ancak haber ihbarımaza gelen bu iddialar ise tepki çekecek nitelikte..  İddiaya göre çalışanlara daha önceki haklarından vazgeçtiklerini ifade eden bu belgeyi imzalama konusunda baskı yapıldığı ifade ediliyor. İddiaya göre imzalamayanların işten atılacağı iddiası..

İşte gelen o mesaj ve belge:

Odunpazari belediyesinde calişanlarin  bu kadro meselesi yuzunden  eski bulunan tum haklarindan vazgecmesi icin zorla imzalamisi gereken belge

bu belgeyi calisan tum taseron calisanlari imzaliyacakmis imzalamazlarsa isten cikarilirsiniz diye tehtit ediliyorlar

belgeyi annem gonderdi temizlik gorevlisi olarak calisiyor

isimsiz olarak yayinlaya bilirmisiniz

 

İlgili Haber:

Taşeron İşçiye Kritik Uyarı: İmzalamayınGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar