13 Aralık 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘Aman bu virajlara dikkat’ demiştik!

Eskişehir’in trafik olaylarının paylaşıldığı Eskişehir Trafik Live’da bir kaza haberine denk geldim. Kazanın olduğu yeri görünce ne yalan söyleyeyim hiç şaşırmadım! Çünkü burasını iyi biliyorum. Eskişehirlileri uyarmak adına bu bölgeyi yine bu köşe de konu etmiştim. Şimdilerde yeni stadın yapılmasıyla maç günleri hayli yoğun olan bu yol virajlarıyla korku salıyor.

Daha önceki uyarımda da yoldan bahsetmiştim.  Eskişehir’deki o tehlikeli noktalardan biri olan o yer Ulusal Egemenlik Bulvarı. Daha doğrusu bulvar üzerindeki virajlar. Tıp Fakültesi önünden Sazova Parkı’na doğru araçlar, geniş bir yol üzerinde ilerliyor. Bu genişlik sürücüleri cezbediyor. Hafif gaza basan sürücüler, ilk virajı tatlı bir şekilde dönüyor. Ancak GaGa’nın hemen karşısındaki viraj, fazla hızlanan sürücüler için tam bir kabus oluyor. Aynı şekilde Sazova tarafından gelenler de köprü üzerinde hızlanıp aynı virajı dönebileceklerini düşünüyorlar ancak olmuyor. Eylül 2017’de bu viraj 1 hafta içerisinde iki kişinin canına mal olmuştu.

Kısaca sizlere iki kişinin hayatını kaybettiği o olayı anlatayım:  13 Eylül 2017’de 38 yaşındaki Mithat Şahin’in otomobili bahsettiğim bu virajı alamadı. Bariyerlere çarpan araç uçuruma düştü. Sürücü hayatını kaybetti. Bu olaydan iki gün önce de, 24 yaşındaki sürücü aynı şekilde virajı alamayıp otomobilinin kontrolünü kaybetti. Araç bariyere çarptı. Takla attı. Araç, o anda yol kenarındaki bisikletlilere de çarptı. 29 yaşındaki Samet Sevinç hayatını kaybetti. Bu kazada 3 kişi de yaralandı.  Ve dün. İşte Trafik Live’daki kaza haberi de tam bu virajda! 13 Eylül 2017’de Mithat Şahin’in hayatını kaybettiği kazanın aynısı gerçekleşti. Necmettin Oğur’un paylaşımında kazazedenin halinden bahsedilmemiş. Umarız burnu bile kanamamıştır. Ancak uçuruma düşen bir araçtakilerin hepsi de Allah korusun hayatını kaybedebilir.
Derdim yol için bazı önlemler alınmasıdır. Daha önce de yazmıştım, yolun yapımı hatalı mıdır yoksa gerekli önlemler mi alınmıyor bilemiyoruz. Biz yol uzmanı değiliz. Ancak bir kasis bile belki bir iş görür. Bir bilirkişi yolu incelese önlemleri sıralasa da yetkililer de gerekeni yapsa… Çok geç olmadan…

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 

 

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar