13 Aralık 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Trafiğe yol kapatmalı düzenleme

Eskişehirde uzun süredir yol konusunda proje üretilmemesi, bunun yanında otopark sayısının artan araç sayısının yanında komik rakamlarda kalması ile endişe edilen sonuca ulaşıldı. Özellikle yetkililerin bir yok bir var diye kabul etmek konusunda yaşadıkları gel gitler. Yol yaparak, yol genişleterek trafik çözülmez anlayışı kentteki trafik sorununu artık içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Son 5-6 aydır Yol açarak genişleterek trafik sorunu çözülmez hatasını fark eden yetkililerin bazı noktalarda yolları genişletme çabaları ise gelinen noktaya çözüm olmakta yetersiz kalıyor.

İstikbal gazetesinde yer alan habere göre son bir kaç haftadır yıllardır trafik çözmek için caddeleri sokakları trafiğe kapatmanın yeterli olacağını düşünen yetkililerin anlayışına benzer bir uygulama yapılıyor. Uygulama sorun konusunda ne kadar daha nefes aldırmaya devam edecek ve bu konuda köklü bir çalışma ne zaman hayata geçirilecek?

Özellikle hafta sonları gün boyu tıkanan trafiğe çözüm olarak bazı yollar belirli saatlerde trafiğe kapatmakla bulunabiliyor. Cumartesi ve Pazar günleri başta olmak üzere özellikle Espark çevresinde yoğunlaşan ve çoğu zaman kilitlenme noktasına gelen trafiği rahatlatmak amacıyla trafik ekipleri bazı caddeleri trafiğe belirli aralıklarla kapatma yoluna gidiyor. Trafiğin kilitlenme aşamasına geldiği anlarda İstasyon tarafından gelen ve İsmet İnönü Caddesine çıkan yolları belirli aralıklarla trafiğe kapatan ve trafik ekipleri, trafik akışını diğer yollara vermek durumunda kalıyor.

 

istikbal gazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar