19 Ocak 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Porsukta Sular Çekildi Bataklık Göründü..

Mevsimler alt üst oldu. Kış mevsiminin ortasında bahardan kalma güneşli bir havanın hâkim olduğu Eskişehir ve civarında geçimini tarım ile sağlayan üreticiler arasında da kuraklık korkusu yaşanıyor. Her yıl Ocak ayında kar yağışı ile karşılaştıklarını belirten çiftiler, bu yılın anormal bir iklim yaşadıklarını ifade etti.

Yağmur ve kar yağışının yok denecek kadar az olması porsuk çayını da olumsuz etkiledi. Yağışların düşmediği şu günlerde su oranı oldukça düşen porsuk çayı yatağının da gerçek yüzü ortaya çıktı. Suyun çekildiği porsuk dere yatağının bataklıktan farksız bir hale döndüğünü belirten vatandaşlar “Bu yıl kuraklık tehlikesi ile karşı karşıyayız. Kış mevsiminin ortasında bahardan kalma güneşli ve sıcak bir iklim yaşamaktayız. Hava böyle giderse ekili arazilerde verim oldukça düşecek. Çiftçi büyük oranda zarar edecek. Bu mevsimde kar yağması gerekirken hava sıcaklığı giderek artıyor. Sıcaklığın kış ortasında artması ekili alanlarda verimi olumsuz yönde etkileyecek. Ayrıca porsuk barajındaki su oranının da düşmesine neden oldu. Porsuk deresinin suyu her geçen gün daha da çekiliyor. Kuraklık tehlikesi şimdiden yaşanıyor “diye konuştular.

istikbal gazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar