13 Aralık 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bisikletlerin Çalınmasının Nedeni Yanlış Bisiklet Park Ünitesi Modeli

Yanlış yapılan bisiklet yolları kazalara davetiye çıkarttığı gibi; yanlış seçilen bisiklet park üniteleri de çalınmalara davetiye çıkarıyor. Bisikletlerin tekerleri hiçbir anahtar gerektirmeden, kolayca sökülebiliyor. Tekerden kilitlemeli park ünitelerine kilitlenen bisikletler ise çalınıyor. Bisiklet yolları ve park üniteleri üzerine resmi gazetede yayınlanıp, yürürlüğe girmiş yönetmelik mevcut. Bu yönetmeliğe göre bisiklet park üniteleri gövdeden kilitlemeli olması gerekmektedir.

Yanlış yapılan, yaya veya araçlar tarafından işgal edilen bisiklet yolları, yanlış seçilen bisiklet park üniteleri, devam eden bisiklet yasakları Eskişehir'de bisikletli ulaşım kültürünü yok etmek üzeredir. Hava kirliliğini azaltmak ve daha sağlıklı bir yaşam için bisikletli ulaşımın özendirilmesi, bisiklet yollarının yaya ve araç trafiğinden bağımsız hale getirilmesi ve güvenli bisiklet park üniteleri gerekmektedir.

Eskişehir Temsilcisi olduğum Bisikletliler Derneği; bisikletin sivil toplum hareketini oluşturmak, bisiklet kültürünü yaymak ve geliştirmek, bu konularda yasal düzenlemeleri sağlamak, güvenli yollar, park alanları yaptırmak üzere 18.01.2008 tarihinde kurulmuş bir dernektir. Avrupa Bisikletliler Federasyonu (ECF) TAM üyesidir. Merkezi İstanbul'da olan derneğimizin 2 ilde Şubesi, 60 il ve ilçede temsilciliği bulunmaktadır. Avrupa Birliği, belediyeler, üniversiteler ve bakanlıklar ile projeler ve yasal düzenlemeler gerçekleştirmektedir.

HAKAN ÖZHAN
Bisikletliler Derneği Eskişehir Temsilciliği

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar