13 Aralık 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hamamyolu Projesi, Dilencileri de BOZDU (!)

Hamamyolundaki yapılan çalışmalar kimi çevrelerce bitsin bir görelim şeklinde desteklenirken bir çok vatandaş ise hem maliyeti hem de ortaya çıkan görüntüyü eleştirmeye devam ediyor.

Tüm bu eleştiriler sırasında dün garip bir dilenci manzarası da vatandaşları şaşırttı. İstikbal Gazetesinde yer alan haberdeki görüntü de bazı vatandaşlarca UCUBE şeklinde nitelendirilen köprü gibi UCUBE olarak nitelendirilecek bir görüntüydü.

Hamamyolunda bir bebek arabası içine giren ve dilenen şahsın görüntüsü vatandaşları tedirgin etti.


İstikbal gazetesinin "Böyle dilenci görülmedi!" başlığı ile paylaştığı haber şöyle:

Çevre düzenleme çalışmalarının hızla devam ettiği ve modern bir görünüme kavuşturulan Hamamyolu Caddesindeki güzelliğe dilenciler gölge düşürdü. Taktik değiştiren dilenciler şimdi de bebek taklidi yaparak vatandaştan zorla para dilenmeye başladı.

Kendisini bir bebek arabasının içine sokan bir şahsın hal ve ilginç hareketleri caddeden geçen vatandaşların haklı tepkilerine neden oldu. Küçük çocuklarında korkup yanından uzaklaştığı şahsın yardım addı altında bir de kumbara açtığını görüntüleyen gazetecilerden de fotoğraf çektikleri için para talebinde bulunması şaşkınlık yarattı. Bebek kılığında caddeden gelip geçenlerden zorla para dilenen şahsa bölge esnafı da tepki göstererek sorumlu belediye zabıta müdürlüğü ekiplerini de göreve davet etti. İlk defa böyle bir kılıkla ve taktikle dilenci gördüklerini belirten Eskişehirliler, aynı şahsın daha öncede halkın yoğun olduğu caddelerde vücudunu  boyamak suretiyle gösteri yaptığını hatırlattı.

Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar