11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hamamyolu’nda ölüm tehlikesi var!

İlk proje söyleminden bugüne kadar pek çok konuda eleştirilen Hamamyolu Projesi özellikle insan güvenliğini hiçe sayan uygulamaları da eleştirilerden bir türlü kurtulamadı.. Halen aynı şekilde devam eden çalışmalardaki bu durum devam ediyor.

Odunpazarı Belediyesi'nin Hamamyolu projesi inşaatındaki güvenlik zafiyetleri devam ediyor. Yeni aydınlatmalar açıldı. Ama üzerlerinde "ölüm tehlikesi" yazan trafolar, kablolar hep açıkta. Çocuklar bunların arasında oynamaya başladı bile, sorumlular suskun ve ilgisiz...

Ceren Ercih - Hamamyolu projesinin inşaatı ile ilgili Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, belediye meclis toplantısında “Perdeleri kaldırdık. İş güvenliğine aykırı olarak da yaptık bunu. Sırf yaptığımız iş görülsün diye”sözleriyle, proje inşaatında gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını itiraf etmişti. 2Eylül'ün yaptığı haberlerlde defalarca gündeme getirmesine ve bazı vatandaşların yaralanmasına rağmen, bölgede güvenlik önlemlerinin yetersizliği pes dedirtmeye devam ediyor.

TRAFOLAR, KABLOLAR AÇIKTA
Proje kapsamında yapılan yeni aydınlatmalara elektrik verildi, kullanılmaya başlandı. Ancak Hamamyolu'ndaki birçok trafo ve kablo açıkta ve güvenli olmayan şekilde durmaya devam ediyor. İçinden elektrik geçen kablolar, çocukların oynamaya başladığı alanların dibinde, ancak yetkililer bu konuda hiçbir önlem almıyor. Vatandaşlar caddede açıktaki kabloların yanından ve üzerinden geçiyor. Açık çukurlar ve inşaat malzemeleri ile yaralanmalar yaşanan bölgede feci bir olay yaşanmasından endişe ediliyor, vatandaşlar bu vurdumduymazlığa tepki gösteriyor.

ÇOCUKLAR İÇİN BÜYÜK TEHLİKE
Güvenlikle ilgili inşaat saası ve çevresine konulan güvenlik levhaları yerlerde sürünüyor. Odunpazarı Belediyesi'nin dışında, yaşanan durumla ilgili kurumların ilgisizliği de vatandaşlardan tepki topluyor, bu duruma bir son verilmesi isteniyor. Henüz inşaat çalışmaları bitmeden bölgeye konulan oyun gruplarında çocuklar oynamaya başladı bile. Özellikle çocukların büyük tehlikede olduğu belirtiliyor. Hamamyolu inşaatındaki güvenlik önlemlerinin yetersizliğini aylardır 2Eylül gündeme taşımıştı.

Resim - 9481_3_l.jpg
Resim - 9481_6_l.jpg
Resim - 9481_4_l.jpg

Resim - 9481_8_l.jpg

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar