22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehit Ömer Arlı’nın Cenaze Töreni Reşadiye Camii’nde

Eskişehir’den kalkan CASA tipi CN 235 kargo askeri uçak, Isparta'da düştü. Kazada Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı, Pilot Yüzbaşı  Ümit Karamustafa ve teknisyen astsubay Ömer Faruk Arlı şehit oldular.

Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri eğitim uçağı Isparta Yalvaç'ta düştü. Kazada  üç asker şehit oldu. Kazada, Eskişehir’de görev yapan Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı, Pilot Yüzbaşı  Ümit Karamustafa ve teknisyen astsubay Ömer Faruk Arlı’nın şehit olduğu öğrenildi. Odabaşı ve Karamustafa’nın Ordulu oldukları belirtildi. Kazayla ilgili Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "17 Ocak 2018 tarihinde 11.03’te konuşlu bulunduğu Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz."

 Şehit Ömer Kadir ARLI – Hv.Uçk.Bkm.Asb.Kd.Bşçv.

Emekliliğine bir ay kaldığı öğrenilen Arlı'nın, Ömer (4) ve Duru (8) adında 2 çocuğunun bulunduğu belirtildi. 

CENAZE TÖRENİ BİLGİLERİ

Şehidimiz 18/01/2018 Perşembe günü Reşadiye Camii’nde Öğle Namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Vişnelik Hava Şehitliği’ne defnedilecektir.

 

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar