16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çöküş Dönemi: TEPKİLER PANKARTLARA YANSIDI

Geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Yeşiltepe Mahallesine yaptığı ziyarette yaşananlardan sonra tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Yeşiltepe ziyareti sırasında vatandaşlara karşı sergilediği tavır ve söylemleri nedeniyle Başkan Büyükerşen'e gelen tepkiler bitmiyor. En son ES TV ekranlarında Ahmet Ataç'da sert şekilde yanıt verdi. Yeşiltepedeki imar konusunda Başkan Büyükerşen'in söylediğinin aksine bu alandaki imarın yapılanmasında Büyükerşen'in etkisinin olduğu ifade etti. Zamanın Belediye başkanı Sezai Aksoy, Anadolu Üniversitesi Rektörü Yılmaz Büyükerşen ve mahalle muhtarının ortak aldığı kararlar imarda kat yüksekliğinin 2 olmasına karar verildiğini ifade eden Ataç bundaki etkenin de bölgeki kamulaştırma olması durumunda maliyetlerin düşük olmasının hedeflendiğini ifade etti.Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in olaylı ziyareti ve açıklamaları sonrasında Yeşiltepe Mahallesi’nde tepkiler devam ediyor. Kat artırımı talebi konusunda Büyükerşen’in açıklamalarına tepki gösteren mahalle sakinleri mahallenin çeşitli noktalarına astıkları pankartlarla Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi görevlileri pankartları sökmeye çalıştı, Muhtar Meryem Kuş Açıkgöz ve görevliler arasında tartışma yaşandı. Muhtar Açıkgöz, 2Eylül’e yaptığı açıklamada yaşanan olaya tepki göstererek, “Vatandaşlarımız sesini duyurmaya çalışıyor. Bu nasıl bir acizliktir. Pankartımızı kaldırdılar, götürmek istediler. Götürmelerine izin vermedim. Yine asacağım” dedi.

ATAÇ DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, Yeşiltepe’deki kat artırımı konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in iddialarına ve suçlamalarına sert tepki göstermiş, “Açıklamaları ücüzü. Hoca herkese hakaret etti. Yeşiltepeliler haklarını istiyorlar. Hazırladığımız planın arkasındayız. Kendi kafana göre kentsel dönüşüm yapamazsın” demişti.
Resim - 9883_1_l.jpg
Resim - 9883_2_l.jpg

 

2eylulGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar