23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Metruh Evlerden Sonra Şimdiki Sıkıntı Boş ARSALAR

Eskişehir'deki bir çok konuda yaşanan denetimsizlikler hayatı olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Bir dönem yaşanan boş terkedilmiş metruh evlerin sıkıntısına benzer bir sorun da boş arsalarda yaşanıyor. Bu arsalar İstikbal Gazetesinin haberindeki gibi yada çöplüğe dönmüş haliyle mahalle aralarında vatandaşların tepkisini çekiyor. Ancak nedense kimse bu konuda bir çözüm üretme girişiminde bulunmuyor.

Bazı bölgelerde inşaat maksatlı yıkılan kazılan ve sonra aylarca hatta yıllarca o halde bırakılan alanlar mevcut. Bu alanlarda bir kişinin attığı bir çöp sonrasında adeta çöp toplanma noktasına dönüşüyor. Arsa içinde kalan çöpleri normal çöpleme sistemindeki toplayıcılar almıyor, bunun yanında bu alanlara atılan farklı evsel atıklarda birikmee devam ediyor..  Hiç bir kurumun sahiplenmediği bu durumla ilgili yapılan görüşmeler de sonuçsuz kalmaya devam ediyor.

Boş arsaların etraflarının çevrilmesi kapatılması gibi konuların hatta sahipleri olmayan alanların mahalle içinde park olarak imar düzenlemesinin yapılması gibi öneriler ise belediye meclislerinde gündeme dahi alınmıyor.

İstikbal gazetesi de bu konulardan dolayı mağdur olan vatandaşların mağduriyetini dile getirerek denetimsizliğe vurgu yaptı..

Gerekli denetimlerin her nedense yapılmadığı Eskişehir’de boş arsa ve park alanları terk edilen hurda araç mezarlığı haline çevrildi.

Şehrin çeşitli semtlerinde eyer alan çocuk oyun alanları başta olmak üzere boş arsalar plakası sökülmüş, trafikten men edilmiş, sahipleri tarafından terk edilen araçların işgali altında.

Gökmeydan Mahallesi 19 Mayıs Caddesi Aydına Arat Parkı etrafında bulunan boş arsalar ile park alanlarına bırakılan araç sayısında her geçen gün artış kaydedildiğini belirten bölge sakinleri sorumluları göreve davet ederek, terk edilen araçların bir an önce kaldırılmasını istedi. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde üzerindeki park alanına bırakılan hurda araçların yaklaşık üç yıldan beri alınmadığına işaret eden vatandaşlar, terk edilen araçların akşam saatlerinde uyuşturucu kullanan şahıslara mekân olduğunu da sözlerine eklediler.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar