13 Aralık 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir’deydi

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir dizi programlara katılmak üzere Eskişehir'e geldi.

 Hava yolu ile Eskişehir'e gelen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı; Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Prof.Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Emine Nur Günay ve Harun Karacan, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve kalabalık bir heyet karşıladı.


Karşılamanın ardından Odunpazarı Modern Sanat Müzesi’nin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Ülkelerin ve toplumların gücü neyle ölçülür diye sorulursa, burada benim altını çizerek ortaya koyacağım tespit şudur; kültür ve sanatı ilk sıralara yerleştirmekte asla tereddüt etmem. Bugün küresel güç olarak gördüğümüz ülkelere baktığımızda, onları günlük hayatımızın her alanında asıl karşımıza çıkartanın kültür ve sanat ürünleri olduğunu görürüz” dedi.


 Ülkemizde, özel müzeciliğin, olması gerektiği yerde olmadığını belirten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu bakımdan inşaatı ve sergilenecek eserleriyle yaklaşık 30 milyon dolarlık bir maliyetle böyle bir müzenin turizm ve kültür hayatına kazandırılıyor olmasına büyük önem verdiğini söyledi.


 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelerin ziyaretçi sayısının, bir ara 30 milyona yaklaştığını fakat son yıllarda turizm sektörünün yaşadığı sıkıntılı dönem sebebiyle 20 milyona gerilediğini kaydederek, bu yıldan itibaren yeniden 30 milyonun üzerine doğru bir yükselişin yaşanacağını belirtti.


“Sadece kapısına kadar gelen insanları kabul eden değil onları buraya gelmeye teşvik eden bir anlayışla kurulduğunu gördüğüm bu müze, benzer yeni eserlerin ortaya çıkması için de ilham kaynağı olacaktır” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’in, hem tarihî misyonu hem bugünkü potansiyeli hem de geleceği konusunda verdiği umutla böyle bir eser için en isabetli seçim olduğunu bildirdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, eserin ülkemize ve Eskişehir’e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.


 Temel atma töreninden sonra çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra ilimizden hava yolu ile ayrıldı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar