23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Duba Dikmekten Arta Kalan Zamanda da Bunları DİKİYORLAR GALİBA

Levha değil otopark gerek

İki Eylül Caddesi’nden bir manzara. Gördüğünüz gibi yol boyunca park etmek yasak ve bir dolu “Park etmek yasaktır” tabelası konulmuş. Hatta bir yerde Alaaddin Park’a çıkan ve caddenin darlaştığı bölümde iki elektrik direği arasına 4 levha birden konulmuş.  Levhaların hepsinin altında bir de “aracınız çekilir” işareti de var, ama yine de o levhaların önüne park edildiğini görüyoruz. Sonuçta ilginç bir manzara ortaya çıkıyor. Park edilmesin diye bir dolu tabela ve uyarı koyuluyor, ama yine de park ediliyor. İşin ilginç tarafı, bu kadar levha konulması bir yandan da yaya kaldırımını geçilmez hale getiriyor, kaldırımı daraltıyor.

Park eden kişiler haklı değil elbette. Bu cadde boyunca yol dar park edilmemesi gerekiyor. Öte yandan, otopark ihtiyacının çok olduğunu da gösteren bu durum karşısında, alınan önlem levha sayısını arttırmak ve adım başı levha koyulması… Park edilmesin derken bu sefer de kaldırım dar hale getiriliyor ve çirkin de bir görüntü ortaya çıkıyor.
Manzara Eskişehir’de trafik sorununa bakıştaki yanlış bakış açısını ortaya koymuyor mu sizce de… Ha, bu arada aklımıza gelmişken, Odunpazarı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin bitmek bilmeyen otopark inşaatı halen tamamlanmış değil. Bir yılda bitmesi gereken katlı otopark, üçüncü yılını dolduracak. Duran inşaat çalışmasına bir ara Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden başlattığı konuşuluyordu. Ama inşaat çalışması yeniden durdu, bir şey yapılmıyor deniliyor. Bunu da bu vesileyle hatırlatmış olalım. Kaldırımları “park edilmez” levhaları ile dolduracağımıza, önce şu otoparkları bir bitirebilsek mi acaba..

2eylul.com.tr
Mehmet Önel

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar