23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yıllardır Beklenen Değişiklik Yapıldı.. HIZ SINIRI DEĞİŞTİ

Yıllardır Emniyet yetkililerin dile getirdikleri çevreyolunda hız ayarlaması düzenlemesi sonunda kabul edildi. Ancak uygulamada diğer pek çok ilde olduğu gibi tüm araçlar için 80 km uygulaması yerine Otomobil ve Otobüsler için 82 hız limiti uygulanırken Kamyon Kamyonet gibi araçlar için 50 km hız sınırı öngörüldü.

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada %10 limit aşımı ile 82 km hız sınırının 90 km olarak kullanabileceğine vurgu yapıldı.

Ancak Doblo, Kango gibi araçların hala 50 km hız limitiyle gidecek olması ve yine kamyonlara da benzer bir hız limitinin uygulamanmasının da sıkıntıya neden olabileceğini tahmin ediliyor.  Zira daha önceki uyarılarda da en çok hız sınırını uymayan araçların özellikle de şehirler arası yol alan kamyonlar olduğu ön görüldüğünde bu ayrımın yapılmış olması sıkıntılara neden olabilecek gibi görünüyor. Trafikte ciddi bir sayıda yer alan ve ticari kullanımın yanında özel olarak da sık tercih edilen Kamyonetlerin de hız limitinin 50 km olarak kalmış olması ise özellikle bu araçları kullanan sürücülerin şimdiden tepkisi çekmiş gibi görünüyor.

HIZ SINIRI UYGUYLAMASI BAŞLADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi başkanlığında toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) Genel Kurul Toplantısı’nda alınan, Eskişehir çevre yolundaki hız sınırı değişikliği kararı 15 Mart 2018 itibari ile uygulanmaya başlandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki taşıma kapasitesi yüksek bölünmüş yollarda hız limitinin 82 kilometreye çıkarılması ile otomobil, minibüs, otobüs, kamyonet ve panelvan sürücüleri yüzde 10’luk opsiyonla birlikte 90 kilometre hız yapabilecekler. Araç sürücüleri 2014 yılından bu yana 70 kilometre olan hız sınırının 82 kilometreye çıkarılması kararından memnun olduklarını ifade ettiler. Yetkiler, bu hız artırımının ağır vasıta araçlarını kapsamadığını belirterek, araç sahiplerini arttırılan hız limitiyle trafik kurallarına daha da dikkat etmeleri konusunda uyardılar.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar