26 Mart 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kafe Duvarı İçin Ağaçlara Kıymışlardı KULÜBE KURBANI MI?

Hamamyolunda yapılacak proje başlamadan bazı ağaçların üzerlerinin işaretlenmesi ile kamuoyu gündemine düşen ağaçlar kesilecek söylentsi Odunpazarı Belediye meclisinde de sorulmuş ve başkan Kazım Kurt böyle bir plan olmadığını ancak bir gün sonra yüklenici firma ile görüşüp bilgi alacağı yanıtını vermişti.

Ancak bundan sonra videolara yansıyan ağaç kesilmesi ve sonrasında ağaçların taşınması konusunda gelen tepkilere yanıt veren başkan Kafe duvarlarına rast gelen ağaçların taşındığını belirtmişti. Süreç içerisinde yaşanan tüm bu gelişmeler sonrası projenin bitme aşamasına geldiği sırada bir ağacın daha kesilmesiyle elbette soruları neden oldu. Tam da kesilen ağacın yanını bir kulübe konulunca acaba bu ağaç bu kulübe yüzünden mi kesildi sorusunu akıllara getirdi.

KULÜBE KURBANI MI?
  

Köprü ve beton kafeler yapılacak diye ağaçların katledildiği Hamamyolu’nda son kesilen ağacın yerine hemen çimen döşendi. Ağaca kulübe yapılırken zarar verildiği ve sonrasında kesildiği iddia ediliyor

CEREN ERCİH – Odunpazarı Belediyesi’nin projenin başında çok sayıda ağacın kesildiği Hamamyolu projesinde bir ağacın daha kesildiğini bir vatandaşın sosyal medyada yayınladığı görüntüler gözler önüne sermişti. 2Eylül’ün kamuoyuna duyurduğu görüntüler sonrası tepki gören olayla ilgili belediyeden ağacın neden kesildiği ile ilgili herhangi bir açıklama dün de yapılmadı.

ZARAR VERİLİP Mİ KESİLDİ
Kesilen ağacın yerine hemen çim döşendiği görülürken, başka bir ağaç dikilmemesi de dikkat çekti. Ağaca yanına kulübe yapılırken zarar verildiği, sonrasında da hemen görevliler tarafından kesildiği iddiası da gündeme geldi. Zarar verilen ağacın eğildiği, sonrasında görevliler tarafından kesildiği iddialar arasında. Görüntülerde yaşı büyük olduğu görülen yemyeşil ağacın kesildikten sonra parçalara ayrılıp kamyonetle taşındığı görülüyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt daha önceki açıklamalarında ağaçların kesilmesine gerekçe olarak, köprünün ayaklarına ve kafelere denk gelmelerini göstermişti. Proje kapsamında yapılacak başka imalatlar varsa, başka ağaçların da zarar görmesinden endişe ediliyor. Görüntüleri 2eylul.com.tr’den izleyebilirsiniz.

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar