23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İnönü’de 18 Mart şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıl dönümü Eskişehir’in İnönü İlçesinde bir dizi etkinliklerle kutlandı.

İlçede bulunan Cumhuriyet Meydanındaki anıta çelenk konulması ile başlayan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıl dönümü etkinlik programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Saygı ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Kıdemli Çavuş Erdem Aydemir günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıl dönümü dolayısı ile İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt’ta bir açıklama yaparak “Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü kutluyor, bu vatanı bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum” dedi. 

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene İnönü Kaymakamı Mustafa Taş, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, ilçe Jandarma Komutanı Yakup İlhan, daire amirleri ile birlikte öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

Çelenk bırakma töreninin ardından İnönü Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlik ziyareti sonrası ilçede bulunan iki mezarlık ve bu mezarlıklarda görevleri başında şehit olan Polis Memuru İbrahim Gülten ile birlikte Şehit Ali İhsan Aydın’ın kabirleri ziyaret edildi. Ziyaretlerde İlçe Müftüsü Şenol Şahin tarafından Kur'ân-ı Kerim okunarak şehitlerin ruhlarına hediye edildi.
Kabir ziyaretlerinin ardından ise İnönü Kaymakamı Mustafa Taş, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, ilçe Jandarma Komutanı Yakup İlhan, daire amirleri şehit ailelerini ziyaretler gerçekleştirdiler.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar