23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Asfalt Parası da ALIRLAR MI? İnönü Yolları Yenileniyor

İnönü ilçesindeki yapılan ESKİ çalışmaları sonrasında yollarda meydana gelen bozulmalar konunun yerel basın gündeminde de yer bulmasından sonra komple yenileniyor.

Büyükşehir Belediye meclisinde Ak Partili meclis üyelerinin Yol Katılım Harcamaları alınmasın yönündeki oy çokluğu kararını mahkemeye götürerek Asfalt Parası alınmasının önünü açan Büyükşehir Beleyide Başkanı Yılmaz Büyükerşen meclis kararını bozdurmuştu. Bundan sonra Hasanpolaktan olarak halk arasında hala kullanılan ismi ile Atatürk Bulvarındaki binalara ve okullara asfalt parası borç kağıtları gönderilmişti. İnönü de ki çalışma sonrasında buradaki çalışma için de İnönülü vatandaşlardan asfalt parası alınacak mı sorusu akıllara geldi.

Bugüne kadar Asfalt yapamama çalışmalarıyla daha çok basın bülteni gönderen Büyükşehir Belediyesi bu kez yolu tamamen yenilemenen gururuyla basın bülteni ile çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediyesi, Yol İşleri ekipleri İnönü ilçesinde ESKİ tarafından altyapısı tamamlanan Mustafa Kemal Caddesi, Atatürk Caddesi ile Şehit Ali İhsan Aydın Bulvarı’nda asfaltlama çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.

İnönü ilçesinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmalarıyla törenlerin yapıldığı meydan çevresindeki yollar yeni bir görünüme kavuşuyor. 

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, alt yapısı ESKİ tarafından bitirilen Mustafa Kemal Caddesi, Atatürk Caddesi ile Şehit Ali İhsan Aydın Bulvarı’nda hava koşullarının iyi olması nedeniyle başlattıkları asfaltlama çalışmalarına hız verdiler. 

Asfalt kaplama çalışmalarını sürdüren Büyükşehir çalışanları, asfaltın bozuk bölümlerini freze makinasıyla kazıyarak, asfalt kaplamaya elverişli duruma getiriyor. Büyükşehir Belediyesi İnönü ilçesindeki çalışmaları 22 kişilik ekip ve bir asfalt kesme makinesi, bir finisher, iki asfalt silindiri, altı kamyon, bir kanal kazıcı, bir Bobcat, bir Greyder ve bir altyapı silindiri ile sürdürüyorGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar