20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehir uyuyor, deprem uyumuyor

Tepebaşı Akademi Derneği  (TEKAD) ve AFAD'ın ortaklaşa organize ettiği bilinçlendirme, bilgilendirme ve eğitim çalışmaları devam ediyor. Çamlıca, Esentepe, Yeşiltepe ve Mamure mahallelerinde yaşayan vatandaşlara “Tepebaşı Afetlere Hazır mı?” seminerleri düzenlendi.

Seminerde konuşan Kurucu Başkan İbrahim Yılmaz Kaynarca "TEKAD olarak bilinçlendirme ve eğitim çalışanlarına devam eden, aralıksız çalışma yapan arkadaşlarımızı kutluyorum. Şu ana kadar yapılan dört seminerin ikisine bizzat katıldık. Bilmediğimiz, farkında olmadığımız birçok şeyi AFAD yetkililerinden duyma fırsatı bulduk. Eskişehir AFAD’dan Ahmet bey çok güzel hazırlanmış. 1999 depremi ve sonraki depremlerde müdahale ve yaraları sarma açısından devletimizin nasıl güçlendiğini burada da fark ettik. Her ilde AFAD kurumunun güçlü var oluşu göğsümüzü kabarttı. Ancak Eskişehir'de belediyelerin olası afet, deprem durumunda toplanma alanına çadır alanına alt yapı götürmediğini öğrendik. Buradan uyarıyoruz sadece makyaj çalışması yapıp göz boyamayın. Bir deprem durumunda bizleri salgın hastalığa kadar bir sürü sıkıntıya sokacak bu eksiklikleri biran evvel çözmeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

  AFAD İl Müdürlüğü yetkilileri ise "Bu konuda ortak bir çalışma yaparak deprem, yangın ve su baskını gibi afetlerin öncesinde nasıl tedbirler alınır, olay esnasında nasıl davranmalıyız, hayatta kalmayı nasıl başarabiliriz bunları sakinlere anlatıyoruz" diye konuştu.
 
Öte yandan, Tepebaşı bölgesinde 2 günde 4 seminerle 200 den fazla kişiye ulaşıldığı ve seminerlerin devam edeceği öğrenildi.
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar