20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Duygulandıran tören

Sarıcakaya şehitlerini unutmadı. Sarıcakaya’da ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ kapsamında düzenlenen anma programında duydu yüklü anlar yaşandı. Program kapsamında ilk olarak Laçin Mahallesi Şehitliği ziyaret edildi. Laçin Şehitliğinde Şehit Ali Uysal’ın annesi Safiye Uysal gözyaşlarına hakim olamazken, Şehit Ali Uysal ve tüm şehitlerimiz için Müftü Kanatlı tarafından dua yaptırıldı. Sarıcakaya’da ’18 Mart […]


Sarıcakaya şehitlerini unutmadı. Sarıcakaya’da ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ kapsamında düzenlenen anma programında duydu yüklü anlar yaşandı. Program kapsamında ilk olarak Laçin Mahallesi Şehitliği ziyaret edildi. Laçin Şehitliğinde Şehit Ali Uysal’ın annesi Safiye Uysal gözyaşlarına hakim olamazken, Şehit Ali Uysal ve tüm şehitlerimiz için Müftü Kanatlı tarafından dua yaptırıldı.

Sarıcakaya’da ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ kapsamında düzenlenen anma programında Laçin Mahallesi Şehitliği ziyaret edildi. Düzenlenen törene, İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Faruk Güler, İlçe Müftüsü Ahmet Kanatlı, İlçe Jandarma Komutanı Şakir Kiper, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Özdemir, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Hikmet Aknur, protokol üyeleri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlik ziyaretinin ardından program Laçin Şehit Ali Uysal İlkokulunda devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, öğrenciler günün önemine istinaden şiir, şehide yazılan mektup ve Çanakkale zaferinin anlatan Kaside okudu. Daha sonra dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, 18 Mart’ın tarihe altın harflerle kazınan şanlı zafer günü olduğunu belirterek “Yurdun her köşesinden vatan evladının kanının vatanlaştığı, bayraklaştığı gündür. Bu vatan uğruna, bayrağı uğruna can vermiş vatan evlatlarının Allah yolunda şehit olduğu gündür. 18 Mart, Çanakkale’nin geçilemeyeceğinin, Türk milletinin esir edilemeyeceğinin, Türk vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür” dedi. İlçe Kaymakamı Recep Aydın da, 18 Mart’ı barutun kanla, kanın canla, canın vatan, namus ve bayrak uğruna destanlaştığı gün olarak yorumladı. Konuşmaların ardından şehit annelerine çiçek takdim edilirken, Safiye Uysal’a oğlunun yağlı boya tablosu hediye edildi. Programın ardından Sarıcakaya Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara pilav ikramı yapıldı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar