17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Erdoğan Eskişehir’de

Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan TANAP Projesinin açılışını Eskişehir’de yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eskişehir gezisine Azerbaycan, Gürcistan, KKTC ve proje paydaşı diğer ülkelerin devlet başkanları ve bakanları da eşlik edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Eskişehir’e geliyor. TANAP’ın açılışını gerçekleştirmek üzere Eskişehir’e gelecek Erdoğan, saat 14.00’te Vilayet Meydanı’nda halka hitap edecek. Erdoğan’a TANAP paydaşı ülkelerin devlet başkanları da eşlik edecek.

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nın (TANAP) açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

LİDERLER GELİYOR
Hazar Denizi’nde üretilen doğalgazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınmasını hedefleyen TANAP’ın açılış törenine, katılacak Erdoğan kente diğer ülkeleri liderleriyle birlikte gelecek. Bugünkü açılış törenine TANAP Projesinin paydaş ülkelerinden devlet başkanları, enerji bakanları, enerji şirketlerinin yöneticileri ve üst düzey bürokratlar katılacak.

YÜZYILIN PROJESİ TANAP
Yüzyılın enerji projelerinden birisi olarak görülen TANAP, Türkiye Gürcistan sınırından başlayarak Eskişehir dahil 20 ilden geçecek ve Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulacak. Bu noktadan, Avrupa ülkelerine doğal gaz aktaracak olan TAP Doğal Gaz Boru Hattı’na bağlanacak. Proje kapsamında Türkiye sınırları içerisinde biri Eskişehir ve diğeri Trakya’da olmak üzere, ulusal doğal gaz iletim şebekesine bağlantı için iki çıkış noktası yer alacak.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTACAK
TANAP Projesinin de açılışı yapılacak olan tören saat 14.00’de Vilayet Meydanında yapılacak. Törenin ardından halka hitap edecek olan Erdoğan seçime dair gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.
Erdoğan ve beraberinde gelecek olan diğer liderler için ise bu sabahtan itibaren yoğun güvenlik önlemleri alınacak. Bazı caddeler bugün trafiğe kapalı olacak.

 

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar