22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştırıldı

Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştırıldı
  • 14 Haziran 2018 Perşembe
  • 860 kez okundu

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tüketicilerimizin güvenilir gıdaya ulaşarak sağlıklı ve mutlu bir Ramazan Bayramı geçirmesi amacıyla rutin Gıda Denetimlerine hız verdi.

Ramazan Bayramının yaklaşması üzerine İl ve İlçe Müdürlüklerimizdeki Gıda Kontrol Görevlileri tarafından yürütülmekte olan gıda denetimlerinde, bayramda tüketimleri artan ürünlere yönelik olarak, tatlıcı ve şekerlemeciler, unlu mamuller, toplu tüketim yerleri ile kasaplar ve fırınların denetimlerine ağırlık verildi.

Bu kapsamda tüketimi artan ürünlerle ilgili olarak bu durumu fırsata çevirmek isteyen fırsatçılara meydan vermemek amacıyla İl Müdürlüğümüzce Ramazan ayının son haftasında Gıda Denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. Yapılan gıda kontrolleri esnasında İl ve İlçe Müdürlüklerinde görev yapan Gıda Kontrol Görevlileri tarafından İşletme çalışanlarına gıda hijyeni ve gıda saklama koşulları hakkında bilgilendirilmelerde bulunulmaktadır.

Yapılan tüm bu denetimlere rağmen en iyi denetçinin tüketicinin kendisi olması sebebiyle, Tüketicilerimizin açıkta satılan, menşei belli olmayan bozuk ve sağlıksız ürünler ile son kullanım tarihi geçmiş ürünleri satın almamaları, görülen olumsuzlukları Bakanlığımızın Alo 174 Gıda Hattına ihbar etmeleri gerekmektedir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar